Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ezt csak kíváncsiságból...

Ezt csak kíváncsiságból kérdezem, hogy ha egy pszichológusnak bevallja vki, hogy megölt egy embert, akkor elmondhatja a rendőrségnek vagy nem mondhatja el a titoktartása miatt?

Figyelt kérdés

okt. 18. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Titoktartas max PTK, gyilkossag BTK. Utobbi erosebb.
okt. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Erre azt tudom mondani, amit a lányom pszichológusa mondott nekem a szülői konzultáción. Őt köti a titoktartás, de ha a lányom olyan dolgot mond el, ami az ő vagy mások biztonságát veszélyeztetné, akkor hiába a titoktartás, köteles szólni. Szerintem ez is az a kategória. Ha valaki megöl egy embert, akkor ő közveszélyes, azaz kötelessége jelenteni.
okt. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Psycho ***** válasza:
100%

Nemcsak, hogy elmondhatja, el is kell mondania (elvileg).


Sőt. Már azt is jelentenie kell, hogyha tudomására jut, hogy valakinek a testi épsége komolyan veszélyben forog.

Pl. a kliens elkezdi taglalni, hogy márpedig hazamegy, fogja a kloffolót, és jól elkalapálja a Józsit, amiért összehempergett az asszonyával - és nemcsak poénkodva mondja, vagy nemcsak azért, hogy kieressze a gőzt, hanem ténylegesen, teljes komolysággal.


[link]


Lásd:

5.4 bekezdés, b) pont.

okt. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
22%
Gyilkosság után mégse vesznek elő egy orvost se soha.
okt. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem azt is elmondja valakinek ha megujjaztad a feneked.
okt. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!