Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha csak a jó párkapcsolatokban...

Ha csak a jó párkapcsolatokban élő emberek vállalnának gyereket, akkor kihalna az emberiség?

Figyelt kérdés

Rengeteg ilyen fórumot lehet olvasni, ahol leírják az emberek, hogy hát ők szeretnének párt, családot, de ezek és ezek a szempontjaik és nem ugorják a potenciális jelöltek. Mert amúgy ez most tényleg a nyugati világban általánossá kezd válni, hogy egyre többen élnek egyedül.

Persze kellenek elvárások meg minden, de most legyünk őszinték, ha körbenézünk a társadalomban a házasságok, családok mekkora része olyan, amire már tankönyvileg rá lehetne mondani, hogy igen, így kell működnie? Én a rokonaim körében is azt látom a legtöbbjük csak egy erősen középszerű kompromisszumos házasságban él. És ez tulajdonképpen baj? Hát kihalna az emberiség, ha mindenki csak a tökéletes párra várna. És ez még nálunk van így, mi lehet a harmadik világban, ahol még mindig elrendezett házasságok vannak sokhelyütt?



okt. 16. 17:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
De egy új életet létrehozni egy alapból langyi kapcsolatba biztos tönkreteszi, plusz az az új élet sem azt érdemli, hogy a szülei úgy alkossák meg, hogy lehetne rosszabb is.
okt. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Inkább halna ki az emberiség, minthogy ennyi gyerek szülessen szeretet nélküli, bántalmazó, erőszakos, alkoholista "családba".
okt. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Katona Dius ***** válasza:
67%

Abban viszont egyet értek kérdezővel, hogy túl sok az elvárás. Sőt, többnyire olyan elvárások vannak, hogy hajajj. Legyen BradPitt kinézetű, legyenek milliói, stb. Ami valljuk be, nem túl gyakori. Az emberek nagy része sajnos egyáltalán nem akar idomulni a másikhoz. És most nem azt mondom, hogy valaki adja fel önmagát és rendelje alá magát a másiknak. De lehetne az igényeket közelíteni egymáshoz. Saját rokoni kapcsolatomban is van olyan nő, aki a fene tudja hanyadik házasságát éli, mert minden kapcsolatban csak ő a fontos, csak ő, csak ő, a partnerét lecarja, ha annak igénye van bármire, akkor szar alak, aki csak magával foglalkozik.

Én 11 éve élek férjemmel, 3 éve vagyunk házasok. Mindketten akaratosak vagyunk, és nem mondom, hogy könnyű volt össze egyeztetni az életünket és a nézeteinket. De megoldottuk, rengeteget dolgoztunk rajta. Most büszkén mondhatom, hogy boldog a házasságunk, tettünk érte bőven. Mind a ketten boldogok vagyunk együtt. És mai napig dolgozunk rajta, hogy ez így is maradjon.

Csak ahogy látom, sokan inkább azonnal a jót akarják, anélkül, hogy tennének ellene. Egy tökéletes párt akarnak, ahelyett, hogy találnának valakit, akit tudnak szeretni és együtt tennék "tökéletessé" a kapcsolatot.

okt. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%

3, mindenkinek más a preferenciája. Nem lehet előre tudni, hogy összecsiszolódtok-e, vagy elcsesztek x évet, amikor kereshettetek volna alapból olyan párt, amilyet akartatok volna.


Gyerekként is utáltam azt hallani, hogy a házasság munka, és felnőttként rájöttem, hogy annak munka, aki rossz emberrel van.

okt. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem halna ki, csak sokkal-sokkal kevesebben lennénk. Mi lenne ezzel a baj? Jobb világ lenne.
okt. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne nagy kár, a bolygó fellélegezne. Az emberek többsége totál haszontalan.
okt. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Ki nem halna, az viszont nem ártana, ha némileg csökkenne a népesség a jelenlegi 8+ milliárdról mondjuk 2-3-ra.
okt. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem attól függ, hogy jó-e a párkapcsolat. Nekem jó, megvan mindenünk, még több is, mint az átlagnak, de nem akarunk gyereket. Én nem vagyok anya típus, idegesítenek minket a gyerekek és egyikünk se tud velük mit kezdeni. Nem tudunk lemenni egy pár éves szintjére és gyúrmázni vele, meg a hülyeségeit hallgatni. Szerintem rossz szülők lennénk, élete első 10 évében nem tudnánk vele kapcsolódni, pont akkor, amikor fontos lenne.
okt. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8 Szerintem becsülendő dolog amikor ezt valaki belátja. Respect.
okt. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Senior Séf ***** válasza:
100%
A szerelemért felelős hormonok fél-két év alatt bomlanak le. Ennyi idő elég ahhoz, hogy a másikat tökéletesnek látva gyereket vállaljunk. Hogy aztán utána mi lesz, Evolúció bácsit az már nem érdekli.
okt. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!