Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek olcsón megúsztam...

Szerintetek olcsón megúsztam anyám reakcióját? 17/f

Figyelt kérdés

Tegnap nem engedett el egy buliba, mert ma hivatalos voltam elég korán munkában megjelenni, én viszont fogtam magam és kilógtam az erkélyen át. Ma hajnalban visszalopóztam, kissé fejembe szállt az alkohol, de semmi eget verő. Azt terveztem, hogy lemondom a munkát. Na de amikor felkapcsoltam a lámpát, anyám ott ült a sarokban, majdnem infarktust kaptam tőle. Én nem szólaltam meg, elég nyilvánvaló volt minden. Ő viszont lassan felállt, üdvözölt, és kijelentette, hogy nyugodtan feküdjek le arra a két és fél órára, majd bejön kelteni, nehogy elkéssek... Aztán kiment. Szóval végül is elmentem dolgozni, de mosott sz@r voltam egész nap, délután dőltem le egy kicsit. Anyám nem hozta fel, szóval odamentem én bocsánatot kérni, amiért kiszöktem, de erre ő azt mondta, hogy inkább maradjak csöndben, mert a legkevésbé sem sajnálom. Ami amúgy igaz is, jól éreztem magam. Azt mondta, ő sem bánta meg, amikor kamaszként kiszökött, de utána meg is kapta érte a büntetést, ő is megtette a részét a munkába indításommal, mert ha valamit vállaltam, akkor azt illik betartani, ne csesszek ki a többi dolgozóval, hogy kevesebb a munkaerő. Anyám gyorsétteremben dolgozik már húsz éve, szóval neki ez a része különösen ismert téma.


Szerintetek olcsón megúsztam? Úgy értem, "nem ölt meg", semmi szobafogság vagy hasonló. Szerintem rosszabb volt, mintha szobafogságot kaptam volna, de a haverom szerint olcsón megúsztan.


tegnap 19:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki éjjel legény, nappal is legyen az. Anyád jól tette! Már nem kiskölyök vagy, a szobafogság meg a tiltás, teló elkobzás meg mi az úristen maximum gyerekként állja meg a helyét. Tetszik anyukád módszere.
tegnap 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Aki éjjel legény, az nappal is legyen az.


Ne más miatt csinálj valamit, vagy ne csinálj valamit, hanem magad miatt.

Lassan felnőtt leszel, jobb ha tudatosítod magadnak, hogy a tetteidnek következményei vannak, és felelősséget is kell vállalnod értük.


Ui. én is szöktem el otthonról, amikor haverommal el voltunk tiltva egymástól (tanulásunk rovására ment a bandázás, pedig soha semmi rosszat nem csináltunk, jó gyerekek voltunk). De amikor megkaptam érte a lecseszést, akkor megértettem, hogy ilyet akkor sem csinálhat csak úgy az ember.

tegnap 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
#1 pont ugyanez jutott eszembe :D (csak én még írtam a választ, mikor te már elküldted és nem láttam. Ezek szerint örök érvényű a mondás :))
tegnap 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Psycho ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, le a kalappal anyukád előtt. Tökéletesen érzékeltette, hogy tud a dologról, rosszalja, csalódott, és ha jól sejtem, sikeresen érte el, hogy tanulj belőle.


Márpedig EZ a lényeg.


Egyfelől ha bevállaltad a munkát, felelős vagy megjelenni. Gondolom Te sem örülnél neki, ha elhívnád egy jóbarátod egy fontos közös programra, amit aztán aznap reggel lemondana, merthogy berúgott előző este...


Másfelől pedig megtapasztaltad, milyen "szuper" kb. zéró alvással, mosottsz@r üzemmódban végigtolni egy műszakot. Nem leányálom. Azt hiszem, mindnyájan jártunk ott 😅 És mindannyian tanultunk is belőle.


Hozzáteszem, semmi értelme a büntetésnek, ha az a vétkes szerint aránytalanul nagy a bűn mértékéhez képest. Úgy nem lesz belőle tanulás, ezt kutatások bizonyítják.

Az aránytalan nagy büntetés (felpofozás majd két hét szobafogság és zsebpénz megvonás meg telefonelvétel és társai) már nem a vétkes tanításáról szólnak, hanem az ítéletet kimondó frusztrációjának levezetéséről.

tegnap 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Értékelem édesanyád igyekezetét, kár, hogy nincs annyi eszed, túl éretlenvagy hozzá, hogy ebből az egészből levond a következtetést. Nem érdemled őt meg.
tegnap 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

"i, ne csesszek ki a többi dolgozóval, hogy kevesebb a munkaerő."


Lol ez aztán a sztahanov duma. Nyugodj meg, a többi munkaerő úgy fogy veled kicseszni ilyen helyzetben ,hogy szeme se rebben.

tegnap 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
A lehető legjobbat tette. Azt is be kell látnod előbb-utóbb, hogy hosszútávon nem tartható ez az életrend, hogy buli után 2 óra alvással mész el dolgozni- ez persze csak egy pro tipp.
tegnap 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Katona Dius ***** válasza:
100%
Szerintem anyud a lehető legkorrektebbül járt el. És igaza van, tényleg szar érzés azért többet dolgozni, mert a kedves kolléga nem bírta ki bepiálás nélkül. Legközelebb ezt kérlek vedd figyelembe, ha el is mész bulizni, legyenek korlátok, hogy mennyit iszol, vagy meddig maradsz.
tegnap 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Olcsóbban megúsztad anyád reakcióját, mint a főnököd és kollégáidét, ha lesz még pár ilyen húzásod.
tegnap 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor usztad volna meg olcson ha nem kellett volna menned dolgozni 🤣🤣
ma 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!