Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mernétek otthon használni ilyet?:

Mernétek otthon használni ilyet?:

Figyelt kérdés
[link]
ma 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Merni? Mármint milyen szempontból?

Jobban van annál tervezve a hálózatom, hogy ilyeneket kelljen használni, de a kismegszakítók sincsenek kitámasztva fogpiszkálóval

ma 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem tűzveszélyes?
ma 12:50
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

Egy gond van.

Valószínűleg elég vékony a kábel is rajta.

Benne nem tudom mi található, de több mint valószínű, hogy még vékonyabb a vezetékelés. Ha minden porton csak 1 telefont töltesz vagy router, tv, beltéri stb minimális fogyasztó, szerintem még akkor is elég veszélyes lenne. Nem egy életbiztosítás ez a dolog. Mindíg mikor ilyen sok elosztós dolog van fenn áll ennek a veszélye.

Van akinek van usb-s konnektora is, van akinél semmi baja évek óta, van akinél kigyulladt az usb vagy az eszközt vágta szét. Szerencse faktor is kell ehhez, de szerintem mikor egy házról vagy lakásról van szó és benne minden tulajdonodról, azért kérdés, hogy megéri-e ilyenekkel játszani.

Másik fontos kérdés, hogy hova a nyavajába kell 1 helybe ennyi aljzat?? Valószínűleg kerül bele még hosszabbító is, ami meg megint egy nagy terhelési pont ennek az egésznek. Inkább jobb lenne ezt hanyagolni és esetleg ha tényleg akkora szükség van extra helyre akkor beszélni egy villanyszerelővel, hogy oldja meg. Több mint valószínű, hogy nem olcsó, de olcsóbb mint venni egy másik házat, vagy kezdeni valamit a leégettel.

ma 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem.
ma 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem rendelek Temuról, pláne nem elektronikával kapcsolatos dolgokat. (De más vackot sem.) Bemész egy Media Marktba és veszel egy normális elosztót, 3000 forint maximum.
ma 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5

Precíziós szerszámot vagy elektronikai eszközöket lehet nem a legjobb onnan venni. Pl mérő műszerek között (konkrét márka és típus) árban nem nagy különbség van, de akkor már inkább megbízhatóbb helyről érdemes venni.


Mi rendszeresen veszünk onnan különböző dolgokat. Van már onnan munkavédelmi cipő is, kb 3ezer forint volt, Magyarországon hasonló típusú cipő 20ezer forint környéke volt. Kényelmes, valóban munkavédelmi is.

Vettünk már onnan lámpákat is, azokkal sincs baj. A keri dekorációs lámpák is ugyan azt tudják, mint ami a képeken van.

Alap szerszámok is hasonló minőséggel és anyaghasználattal készülnek, mint bármilyen boltban kapható eszközök.

Tényleg pár dolog csak meglepően olcsó ott, de attól még jó. Esetleg ami már gyanúsan olcsó, ott piacos minőséget kell várni.

Vettem már onnan 250 forint környékén munkás övet is. Nem egy nagy valami, de kb egy zacskót nem kapnék már annyiért a boltban.


Tényleg nem kell félni a temu-tól. Persze mindenki maga dönti el, hogy mit és hol akar venni. Én azon a véleményen vagyok, hogy ha nem kell valami kimondottan preciziós dolog, meg nem napi használatra kell valami, akkor nem árt, ha fillérekért veszi meg az ember. Egy villáskulcs is teljesen mindegy honnan van, ha tényleg csak alkalmanként fog kelleni.

ma 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nem félek a Temutól, de egyrészt nem szorulok rá, hogy 250 forintért vegyek övet, másrészt inkább megveszem a hazai kereskedőtől, mert ha mindenki a Temutól fog vásárolni, akkor majd nézhetünk, hogy pár éven belül egész Magyarország gyárakban meg irodákban fog másoknak dolgozni, eltűnik a vállalkozó réteg fele, lesznek majd multik azt csá, ha mittomén neked/a gyerekednek az az álma, hogy kézműves termékeit árulja, akkor beszptátok meg stb. Még elosztóért sem kell a MediaMarktba menni pl, lehet venni kisebb, magyar tulajdonú szerszámüzletekben is, nem drágább ott sem.
ma 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7

Azért azt hozzá tenném, hogy azt a 250 forintos övet csak munkás övnek vettem. Annyiért megérte, de boltban az is 2000 forint környéke lett volna. Pedig 1 db ilyen 3d nyomtatott műanyag jellegű önfeszítős csat és 1 gyöngyvászon szíj. Előtte láttam hasonlót boltban, erősen túlárazva. 2ezret nem adnék valamiért ami nem feltétlenül szükséges, valamint mivel eléggé gagyinak néz ki így elsőre nem is érné meg. 250 forintért meg megért egy próbát és valóban jó munkába. Ez kb az anyagköltség és minimális haszon. Nem az, hogy az anyag költségen es a hasznon felül még a villanyszámlát is ki akarják fizettetni minden egyes vásárlóval. Sok baj van a magyar piaccal. Van olyan termék amit nálunk gyártanak, de külföldön olcsóbban adják, mint nálunk. Pedig itt történik a teljes gyártási folyamat.

ma 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!