Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt a magyarok,...

Miért hiszik azt a magyarok, hogy Sütő névvel cigány vagyok?

Figyelt kérdés
Erdélyi vagyok, és csak másfél éve élek Magyarországon. Ezalatt már hárman is megkérdezték, hogy cigány vagyok-e, mert a nevemből azt feltételezik. Az áltagosnál is fehérebb a bőröm, zöld szemem, és világosbarna hajam van. Akcentusom abszolút nincs, soha nem is volt, és 3 generációig visszamenőleg tuti nem volt cigány felmenőm.

tegnap 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Honnan tuggyam dik
tegnap 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha erdélyi vagy akkor vagy bőrszíned van vagy akcentusod. Azt nem tudják hova tenni. Vagy tipik erdélyi viselkedésed (nem piszkálás) van, ami a mi cigányainkra hajaz. Erdély már Balkán. Magyarország még nem. Itthon messziről kiszúrom az erdélyi magyarokat. Annyira feltűnően nem magyar magyarok, legalábbis ránézésre és viselkedésre:)
tegnap 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Milyen képességeid vannak more?

Tudsz hegedülni, teknőt faragni, vagy vályogot vetni?? 😂

tegnap 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A Sütő egyébként nem cigány név, legalábbis nem ismerek cigányt ilyen néven.
tegnap 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi van? Egyrészt egyáltalán nem cigó név, másrészt meg ha full világos vagy minek kezdeznek ilyet? Meg milyen dolog megkérdezni valakit hogy cigány vagy e? Miféle emberekkel vagy körülvéve??
tegnap 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Eszebe jutott Sütő Enikő.

A sötétbarna bőre, a hollófekete haja, a szénfekete szeme.......

....ja mégsem!😂

tegnap 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát ezek nem nagyon jártak iskolába. Sütő névről nyilván a Sütő András erdélyi író neve ugrik be. Azok hárman elég elfuseráltak lehetnek akik rákérdeztek, vagy lehet ismernek egy Sütő félcigányt pl apja cigány nőt vett el és külsőre anyjára ütött a neve meg Sütő.
tegnap 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én nem hiszem.

/ Nekem is Sütő András jut róla először eszembe.

ma 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!