Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi számít önsajnáltatásnak és...

Mi számít önsajnáltatásnak és hol kezdődik? Ez csak negatív lehet?

Figyelt kérdés
tegnap 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy önsajnáltatás.

Ha az tölti ki az életed, hogy neked de rossz, az önsajnàlat.

Persze, hogy csak rossz lehet.

tegnap 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az áldozat mentalitás pld annak számít.

Ha valaki nem vállal a tetteiért felelősséget az is már ehhez hasonlítható. Az ilyen ember nem tudott felnőni, megmaradt gyerekként, hogy semmiért sem lehet felelős és mindenért sajnálni kell őt. Nem tanulta meg az évek alatt, hogy a körülményeket ő teremti meg és nem a körülmények irányítják az életét és teremtik meg őt.

25F

tegnap 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#3


Oké, de akkor mit nevezünk áldozathibáztatásnak?


Ha valakinek tönkre teszik az életét, akkor is ő a felelős?


Ha valakit gyerekkorában súlyos, traumák érnek, bántalmazás áldozata, akkor ő q felelős, mert "nem képes megteremteni a körülményeket"?


Ez mind, szépen hangzik, de én úgy vettem észre azok szoktak ilyet írni, akik még nem találkoztak kemény helyzetekkel, kívülről könnyű okosnak lenni.

tegnap 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Örülök hogy sikerült felfogni a lényeget :)

Gondolom a kontextusból lejött, hogy felnőttekről beszélünk, de lehet neked nehéz volt felfogni ezt.

Egy gyermeknek még nincs kifejlődött teljes személyisége :).


"Ha valakinek tönkre teszik az életét, akkor is ő a felelős?"

Ki teszi tönkre?

Ha gyerekként elszenvedett valami traumát és felnőttként is csak azon lóg és mindent is arra fog, akkor igen, az az :) Egy felnőtt értelmes ember túl teszi magát ezeken, ha kell, akkor szakember segítségével.


Ohhh kemény helyzetek, ha te azt tudnád.

Nagyon butácska dolgokat írtál, keverve mindent is és beállítva engem úgy, mintha madártávlatból beszélnék a dolgokról, de nem bizonygatok itt semmit, én csak válaszoltam a kérdésre.

tegnap 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4


Magyarán, ha valaki nem tud feldolgozni egy bántalmazást, akkor ő a hibás.

Pontosan ezt nevezik áldozathibáztatásnak.


Még a bántalmazók akár tündökölhetnek, élvezhetik a népszerűséget, munkahelyen még elő is léptetik őket, még a "lúzereket" mindenki lesajnálja.

tegnap 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért vannak dolgok amikre pont fiatal felnőttként döbbenünk rá. Például lehet mindig azt érezted nem vagy normális valami nem jó. Belekerülsz egy párkapcsolatba a sémáid szerint és olyan dolgok jönnek elő a múltból. Amikre nem is gondoltál hogy emiatt fájhat így. Meg azt hinnénk hogy traumák egy új keletű dolog de idősek is élnek vele együtt.

Egyetértek ha tudod már hogy baj van és hogy pontksan mi a baj segítséghez kell fordulnod az már a te saját felelőséged , hogy kilépj ebből az egészből és a gyógyulás útjára lépj de annak akinek pont az emberekkel van bizalmi problémái nehezen fejezi ki az érzéseit annak nem olyan könnyű. Én már voltam 1-2 alkalommal egyszer suliban máskor egy betegség miatt. Szinte lehetetlen votlt megnyílnom úgy hogy azt se tudtam mi van csak egy káosz volt minden. Főleg , hogy érzelmeimről nem igen beszéltem de még magamról sem mert nem tudtam ki vagyok.

tegnap 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!