Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerencsés emberek vannak?...

Szerencsés emberek vannak? Vagy nincsenek?

Figyelt kérdés
Minap belefutottam egy videóba... Azt taglalta, hogy miért nem létezik a véletlen szerencse/balszerencse. Engem kicsit meg is győzött. Ha csak ok okozati összefüggések léteznek akkor nem mind1 mit csinálunk?

ma 09:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem mindegy valóban, de a "szerencse" nem feltétlen csak cselekedeteink függvénye.
ma 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

De létezik szerencse.

A szomszédom 15 évvel ezelőtt nyert egy autót.

A munkatársnőm pedig nyert egy Spanyolországi nászútat azzal, hogy beküldött a helyi újság szerkesztőségébe egy esküvői fotót. Kb. 200-an küldtek be fotót, és ennyi emberből őt húzták ki és szerencsés, mert szuper nászútjuk volt (amúgy nem is mentek volna, mert elment a pénz az esküvőre).

Szerintem már az is szerencse, ha valaki gazdag családba születik.


Olyan viszont nincs, hogy valaki mindig mindenben szerencsés, mert az élet változó, hol ezt, hol azt hoz.

ma 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Véletlen nem létezik , szerencse igen . A tudomány beleugat mindenbe , semmi bizonyítéka nincs a cáfolatra de tanítja a meséit . Most a gének a ludasak , fogalma sem volt 100 éve a létezéséről de most minden arra fogható , az nem jut eszébe hogy minden sejt lecserélődik a génállomány is frissül ...
ma 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Még jó, hogy te ilyen okos vagy. Az érettségid azért megvan?
ma 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Itt nagyon jól taglalják:


[link]


Én nem tudom annyira jól összefoglalni.

De az a lényeg hogy minden csak ok okozati összefüggés és amúgy ebben van igazság.

ma 10:31
 6/9 A kérdező kommentje:
Bár nyilván a videót vmi csicska szar ai rakta össze, de nem ez a lényeg, hanem a téma. Ha ez így lenne akkor valójában nincs is ráhatásunk semmire. Nem?
ma 10:32
 7/9 A kérdező kommentje:

2, de az illető azért nyert a lottón mert elment lottózoni. Ok-okozat.

Azért kapsz levegőt, mert veszel, azért veszel levegőt, mert kell az élethez, azért kell az élethez mert így alakultunk ki mert van levegő, stb. Szóval semmi se történik ok nélkül. Így a szerencse és a véletlen tényleg lesöpörhető az asztalról.

ma 10:36
 8/9 anonim ***** válasza:
Viszont aki gazdag családba született, az nem tett érte semmit.
ma 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az se szerencse, hanem ők és okozat. Apu anyu kúrt, az a spermium keult be anyuba stb minden ok és okozat.
ma 11:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!