Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, manapság már...

Mit gondoltok, manapság már gáz ez az "interneten olvastam" szöveg?

Figyelt kérdés
Talán húszon éve mikor elterjedt az internet még menőnek számított, de manapság csak szerintem inkább az emberei naivitást erősíti mikor valaki ilyet mond?

ma 12:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom neki, hogy nem kell mindent elhinni amit ott olvasol. Az a baj, hogy főként az idősebb generációnak általában nem egyértelmű, hogy ami az interneten van az pont akkora eséllyel lehet kamu állhír vagy csalás vagy bármi más, mint amennyire valós dolog.


De szerintem kell egyfajta intelligencia ahhoz is, hogy tudd azt, hogy mik az álhírek, átverések stb.

ma 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az "interneten olvastam" csak egy kontextusából kiragadott kifejezés, ami önmagában se nem "gáz" se nem "menő".


Az emberek többsége nem fogja a weboldalakat, fórumokat sorolni, hanem gyűjtőfogalomként használja a kifejezést. Én például sportoláshoz kerestem felszerelést, és az interneten olvastam adott termékekről jót is, rosszat is.


Nem baráttól, nem ismerőstől, nem Marika mondta a pékségben, hanem olvastam az interneten róla.


Nyilván lehet más kontextusban is használni, olvastam én már azt is az interneten, hogy a Föld lapos, ezt nyilván helyén kezelem.

ma 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!