Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Word doc, szöveg és képek,...

Word doc, szöveg és képek, egyik napról a másikra a képek jó része eltűnt, a "helye" megvan, de csak üres kép jelenik meg (próbáltam paintbe átmásolni, üres), speciális beállításokat pipázgattam (internetes ajánlások- nulla sikerrel). Mit tehetek?

Figyelt kérdés
És miért történhetett ez? Áthoztam a fájlt a szomszéd kolléga gépére (másik telepített word), ott is hiányoznak képek.

aug. 1. 23:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Gondolom a dokumentumban csak a hivatkozás volt a képre, nem volt benne maga a kép, így ha a képek valamiért nem lesznek elérhetőek, akkor nem tudja a dokumentum sem megjeleníteni.
aug. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Konkréten bele voltak húzva a képek, "insert", "behúzás". Word doc vagy docx és a szövegek közé beékelve a képek, ilyen még nem történt (bár az interneten, angol nyelvű oldalakon találtam rá segítségkérő kérdéseket, azok alapján próbálgattam megoldani, sajnos sikertelenül, pl. grafikus kártya illesztőprogramjának frissítése, wordben a speciális beállításoknál kép szekcióban, más formátumban fölvenni stb.)
aug. 1. 23:24
 3/12 A kérdező kommentje:
Kb. egy 400 oldalas tanulmányról van szó, és mondjuk az utolsó harmadánál jelentkeznek ezek a bajok, de ott sem minden kép tűnt el. Baromi sok szöveg van, de sok a kép is.
aug. 1. 23:27
 4/12 A kérdező kommentje:
Ha az eltűnt kép helyére újra be akarok húzni egy képfájlt, az is üres lesz
aug. 1. 23:49
 5/12 A kérdező kommentje:

itt próbáltam kapisgálni, de itt 1 adott képre vonatkozóan kínál megoldást ha jól értem, nekem van vagy 50-60 elveszett képem..

[link]

aug. 2. 00:07
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor lehet az a baj, hogy túl nagy a dokumentum és nem bírja az öszes képet kezelni a gép. Ezt valószínűsíti az is, hogy a végéről tűnnek el a képek.
aug. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi, megnézzük mit lehet.
aug. 2. 00:14
 8/12 anonim ***** válasza:
"400 oldalas tanulmányról" ha 400 oldal és sok benne a kép az általában a Word teljesítőképességének a határa (nincs sehol leírva, de szokott gondot okozni egy nagyobb dokumentum sok képpel a Wordnek). vágjátok ketté a doksit.
aug. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Csinálj belőle PDF-et és egy doc fájlt is.

A pdf-et a megtekintéshez, a doc fájlt meg azért, mert az nem tömörített, -mint a docx,- és nem kell a háttérben 400 képet kicsomagolnia akkor a wordnek.


Most nem tudom kipróbálni, de az is lehet, hogy ilyenkor csak szépen lassan kellene lefelé görgetni a dokumentumban, hogy legyen ideje megjelenni a képnek.

Mert lehet, hogyha egy vagy két képnek nincs ideje betöltődni/megjelenni, akkor az azutáni sem jelenik már meg.

aug. 3. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Megpróbálom, de komplexszebb lehet a gond. Pl. azon a gépen amelyen problémás, új lapot nyitok, teljesen új képet teszek bele, 1 darabot, ott is csak az üres hely jelenik meg. Más gépén jól jelenik meg.

Kétszer újtelepítettem az Officet, temp file törlés előtte, cc cleaner stb. amennyire tudtam, de így sem jó. Windows cserére készülünk, nem tudom, az hoz -e megoldást...nincs e egyszerűbb módja...

aug. 3. 09:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!