Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy illik köszönni idegennek?

Hogy illik köszönni idegennek?

Figyelt kérdés
Eddig mindig jónapottal köszönten de hogy most már idősödöm 29 vagyok igy kicsit zavar hogy fiatalabbak vagy idősebb idegeneknek hogy köszönjek. Üdvözletem? Jó napot?
ma 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Napszaknak megfeleloen, jo reggelt, jo napot, jo estet. Nem kell tulbonyolitani, a lenyeg hogy koszonj.
ma 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Én mindig, mindenkinek: "Üdvözlöm!"


HA, nagyon fontos az illető, akkor napszaknak megfelelően, de magázva. Pl.: "Jó reggelt kívánok!"

ma 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kinek, milyen a viszony? Én 33 évesen hellóval, sziával szoktam a korombelieknek +pár év, mondjuk 50 felettieknek már jó napot vagy ilyesmi. Ha fiatalos, akkor neki is helló, szia.
ma 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Minek köszöngetsz idegennek?
ma 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Korombelinek heló vagy szia, idősebbeknek jó napot kívánok. De semmiképpen nem simán jónapot, a kívánok is hozzá tartozik.
ma 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!