Hogy illik köszönni idegennek?
Én mindig, mindenkinek: "Üdvözlöm!"
HA, nagyon fontos az illető, akkor napszaknak megfelelően, de magázva. Pl.: "Jó reggelt kívánok!"
47 éves vagyok, hivatalban jó reggelt/jó napottal köszönök, bármennyi idős az ügyintéző. Liftben/lépcsőházban ha nálam idősebb, magázom az illetőt, fiatalabbat letegezem.
Idősebb szomszédokkal eleinte probléma volt ez, mert gyerekkoromban csókolomoztam őket, majd 20-on évesen át kellett váltanom jó napotra, ami nagyon fura volt, túl hivatalos olyanokkal szemben, akiket ezer éve ismerek. Ezt ők is érzékelték, és felajánlották hogy tegeződjünk. Én egyébként is tegeződés párti vagyok, utálok magázódni. Kutyám van, sokat sétálgatok, sok kutyással találkozom, ismerkedem meg napi szinten. Az első köszönésem jó reggelt/napot (csak ha idősebb az illető, egyébként tegezem), és ha már legalább háromszor találkoztunk, megkérdezem hogy tegeződhetünk-e, akkor is ha 70, 80, 90 éves az illető. Természetesen mindig igen a válasz, azt tapasztalom hogy sokkal jobban szeretnek mások is tegeződni, a kommunikáció is sokkal közvetlenebb, barátibb úgy. A fiatalabbakat automatikusan letegezem, és ezért ők is visszategeznek. Ha esetleg magázva válaszolnak, megmondom hogy nyugodtan tegezzenek, mert nem szeretek magázódni. Így azt érzem, hogy mindenki a barátom és tényleg sokkal könnyebb szorosabbra fonni az ismeretség szálait, könnyebb összebarátkozni.
Édesanyám mondta mindig, hogy tegeződve is meg lehet adni a kijáró tiszteletet, és magázódva is el lehet küldeni valakit melegebb éghajlatokra. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!