Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az az embertípus aki jellemzőe...

Az az embertípus aki jellemzően gettóban él, tanulatlan, valami alantas munkája van és nem éppen tisztességes és ezen kívűl agresszív és nagypofájú, jellemzően hogyan verekszik, illetve mennyire illik ellenük teljesíteni, ti hogy szoktatok?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert ma volt egy ilyen esetem. A munkám által én ügyfelekkel foglalkozom. Ma volt egy ilyen és kötekedett meg elkezdte a berendezést rongálni, engem megy fenyegetett. Én 35 éves vagyok, ő valamivel több volt. Rólam azt kell tudni, hogy nincs sok tapasztalatom küzdősportok terén, régen karatéztam ami nem volt egy sikertörténet, viszont az izom az erősségem. 1.91 magas vagyok,és jelenleg 88 kg, de voltam már betömegelve 97, és fekvenyomásban 127,5 kg. Most szálkás vagyok, így nem nyomok csúcsot, de 92,5 kgal szériázok és a 100ba simán belenyomogatok és jó a kardióm, eliptikus gépen megyek 20, 30 perceket és szinte tiszta erőmből. A pali aki jött nálam alacsonyabb, súlyra szerintem olyasmi mint én, és nem kövér de nem is izmos, inkább annak az úgynevezett erős testalkatú trógerbivalynak mondanám aki járműveken és egyéb nyilvános helyeken terrorizál másokat, verekszik meg hasonló. A lényeg az hogy megindult felém fenyegetően, én meg megelőzve őt ütöttem. Az arcát találtam el a szeménél, de nem nagyon jól, mert elég ügyesen elhajolgatott, látszott hogy nem először verekszik. A kezemen nem éreztem az ütést, de azért valamennyire eltaláltam, mert lett egy seb a szeme alatt. Mivel magasabb vagyok, ezért az ő próbálkozásait kivédtem és messze álltam, hogy ne érjen el, de elég ügyesen kitéregetett a további ütéseim elől, tehát elég gyakorlottnak tűnt, de nem gondolnám hogy komolyabb bokszoló lenne a kinézete alapján. A végén megpróbált bejönni hozzám, én meg kilöktem és kicsit még tartott a dolog, aztán leállt mert nyilvános helyen történt. A végén egy rendőr megkérdezte őt a sebére mutatva, azt hogyan sikerült szerezni, és ő mondta, hogy én voltam, de aztán kimagyaráztam hogy ő támadott így szerencsére nem lett bajom belőle. Amiért kicsit rosszul érzem magam, hogy szerintem egy ilyen embert úgy illett volna megütnöm hogy elvágódjon. Ezért érdekel hogy ezek mennyire jó bunyósok, és az átlag ember hogyan szerepel ellenük, illetve ha köztetek van akivel történt ilyen, mennyire vertétek el őket, és őszinte válaszokat kérek, nem ilyeneket hogy a fejének is el kellett volna repülni meg hasonlókat.

máj. 10. 17:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Ez munkában történt?

Akkor van kamera, biztonsági őr, kollega, főnök, pánikgomb vagy rendőrségre kötött riasztó?


Ha te dolgozol, neked sajnos nincs jogod ugyanolyan proli, verekedős stílusban fellépni, mint akiket itt szidsz, mert ezzel te pontosan ugyanaz a szint vagy.

Ha egy bankban vagy üzletben történik ez, akkor sem jogosít fel ez téged verekedésre. Garázdaság/könnyebb testi sértés volt ez tőled is ugyanúgy.

Nem tudom, a fenti után mitől lennél különb a hőbörgő ügyfélnél.

Én azonnal hatállyal megszüntetném a munkaviszonyodat, tenném a bejelentést a complience-nek, HR-nek, mert láthatóan nem való neked ez a munkakör.


Szégyellhetnéd magad, ha szerinted te több ésszel vagy megáldva, mint a suttyó, aki bement…ez távolról sem jogos önvédelem, hogy azt latolgatod, mekkorát kell ütni, hogy kifeküdjön,

Eleve el sem kellett volna tettlegességig jutni, nem hergelni kell, hanem őrnek szólni, pánikgombot nyomni, kivonuló szolgálatot értesíteni, ha mást nem, felkiáltással kollegákat odahívni- ilyen a világon nincs.

máj. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul egy agresszív állat vagy, aki most itt keres önigazolást arra, hogy munkában az ügyfelet megütötte.
máj. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Szét akarta verni a kártyaolvasót én meg megijedtem hogy majd az én fizetésemből vonják le.
máj. 10. 18:18
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"mennyire illik ellenük teljesíteni"

. Ez mit jelent?

máj. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Mesének jó, de senki nem hiszi el. Ha meg tényleg így gondoltad, akkor semmi keresnivalód ügyfélszolgálatban, ahhoz ugyanis egy alapvetö intelligencia és értelmoi szint szükséges.
máj. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
4 azt jelenti, hogy az átlag ember az ilyet meg tudja-e verni, és ha igen mennyire?
máj. 10. 18:31
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Megijedtél, hogy neked kell kifizetni?

NEM.

Ahol pénzforgalom, ügyfelek vannak, ott kamera is van, illetve nem is lehet jellemzően egyedül ügyintéző stb.

Tökéletesen és egyszerűen bizonyítható, hogy ki rongálta meg az eszközt.

Ha nem te, nem te fizeted.

Ha ezt sem tudod, akkor miért verekedés a jobb megoldás egyébként?


Tk igazad van, remélem, nem veled fizettetik ki.

Nálunk nem lenne következő fizetésed, amiből levonhatnák akkor sem, ha te is okoztál volna kárt esetleg.

Egyébként extrém esetben még kárt is okoztál így is: simán megállna, hogy a cég hírnevét, jóhírét rontottad azzal, hogy verekedéssel kezelsz egy dühös ügyfelet.

Nagyon rossz döntést hoztál, válts munkahelyet és szakmát is a saját érdekedben, ha pedig a munka világában szeretnél maradni és tanult, szellemi munkát képzelsz el magadnak a jövőben is, sürgősen keress fel szakembert az indulatkezelési problémáiddal.

Ha a kollegám lennél, nagyon nem akarnék a közeledben dolgozni, borzalmas, amit műveltél, komolyan… és attól tartok, nem is látod be, miért.

Tömegelés meg centiméter, mert valaki ideges volt kártyás fizetéskor?

Van baj… szó se róla, a betérő ügyfél is pont ilyen problémás, de nálad is a toronyban…

máj. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

Nem egyszerű az ilyen helyzet, de én azt mondanám, hogy ha senki testi épsége a szituáció kialkulásakor nincs veszélyben, akkor hagyni kell a barmot, verje csak szét a berendezést. Közben értesíteni kell a rendőrséget, erre tartjuk őket.

Az a kockázata belemenni a verekedésbe, hogy az efféle félállatok gátlástalanok, gondolkodás nélkül veszik elő a kést, és ott már nem győzhetsz. Lehet olyan is, hogy az addig kint váró három tesó is bejön a hepajra. Vagy úgy megütöd, hogy elesik és betörik a koponyája.

Jobb a munkaadóval lemeccselni az anyagi kár ügyét, mint priuszosnak lenni súlyos testi sértés miatt, főleg ha nem biztonsági őrként alkalmaztak.

Amúgy egy kézitusa során a másik fejét ütni a legrosszabb ötlet, tiszta csont az egész. Hacsak nem vagy rutinos ökölvívó, ripityára törhet a kezed. Rövid, pontos rúgások a derékvonal alá, sípcsont, térd, comb-külső, ágyék: erre sokan nem számítanak, és gyorsan harcképtelenné válik aki bekapja.

máj. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Noren1989 ***** válasza:
16%

Én nem a kézitusa fortélyaisa, hanem a kiàllàs fontossàgàra hívnàm fel a figyelmed.


Én 173vagyok, max 70kiló, mégse baszakodnak velem a nàlam nagyobbak sem. Miért? Mert elhiszik, h egyből késelek.


Javaslom, h növessz stílust, kiàllàst, és ezek a rigók elkerülnek. Bepancsolàs nélkül is.

máj. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én azt furcsállom, hogy ezek után, miért az foglalkoztat, hogy az átlag ember mit tudna vele kezdeni. Őszintén, nem mindegy? Meg az, hogy az esik rosszul, hogy nem úgy ütötted meg, hogy hanyatt essen. Én inkább a munkámat félteném. Érződik, hogy te inkább az egód félted.
máj. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!