Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt illik adni...

Mennyi pénzt illik adni nászajándékba?

Figyelt kérdés

Idén 2 esküvőre is hivatalosak vagyunk egymás után, az egyik pár közeli barátaink, a másik pár inkább csak ismerősök. Én nem is tartottam jó ötletnek elfogadni a meghívásukat, hiszen én őket egyáltalán nem is ismerem, a párom régi ismerősei, akivel együtt jártak edzésekre. A párom ragaszkodott hozzá, hogy menjünk el. A probléma csak az, hogy nem vagyunk anyagilag eleresztve, és őszintén szólva nem szívesen költenék több tízezreket egy általam nem is ismert párnak.


2 éve az unokatestvéreméknek 60 ezret adtunk, tehát valahogy ehhez mérten adnék másnak. Egy barátnak vagy ismerősnek nyilván nem adnék annyit, mint egy közeli rokonnak. Bár az is biztos, hogy az árak 2 évvel ezelőtthöz képest emelkedtek, ezért nem tudom, hogy mennyit is illene adni, ami fedezné a ránk eső költségeket.


A közeli barátaink egyébként gazdagok, mi pedig jelenleg nem állunk úgy anyagilag, hogy közel százezret tudjunk adni. Pedig ha jól gondolom, fejenként kb. 30 ezer lenne a költségük alsóhangon, de őszintén szólva számunkra kétszer 60 ezer forint nem férne bele (mivel 2 esküvőre is megyünk idén).



jún. 27. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Amennyit tudsz/akarsz. Mi 20 ezernél többet nem adtunk senkinek. Egyrészt nem fér bele több, főleg nem amikor volt olyan nyár, amikor 6 esküvőre hívtak meg 3 hónap alatt, mert az a fixa ideája a legtöbb párnak, hogy nyáron az ' 50 fokban kell házasodni mindenáron. Őszintén szólva csak 2- re mentünk el mert többre nem futotta volna anyagilag. Másrészt elvből sem.

A meghívásnak nem arról kellene szólnia hogy a pár a vendégekkel finanszíroztatja a rongyrázását. Akinek nem tetszik, így járt.

jún. 28. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
sztem simán elég 20-30k, most lesz az esküvőm, bőven elég
júl. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy kalkulálj, hogy a lagzi kb. 30-50e/fő, szóval ha 30e/főt adsz, akkor vszeg pont nem adtál semmit. Meg kell tudni, hogy mennyi, mert nagyon változó. És az utóbbi 2 évben elszálltak az árak, de nem kicsit.
júl. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3 Na de ez az, hogy nem állunk úgy anyagilag, hogy ezt meg tudjuk fizetni. Egyébként meg én is azt vallom, hogy az ember ne azért hívjon meg bárkit is, hogy majd ők állják az esküvőjüket. Értem én, hogy "illik" kifizetni legalább a rád eső részt, de idegen emberek lagziján rohadtul nem fogok igazán fogyasztani sem, meg nem is adnék szívesen idegen embereknek pénzt, főleg így, hogy nem tehetjük meg. Ne én fizessem már meg azt, hogy egy számomra idegen pár úgy döntött, hogy nagy dínom-dánomot akar (és valószínű csak ezért hívott meg). Normális ember csak a közeli rokonait/barátait hívja meg, nem mindenféle ismerősöket is, hogy tejeljenek...
júl. 16. 14:55
 5/6 A kérdező kommentje:
Szóval 30 ezer/főt se kapnak. Max 30-at kapnak kettőnktől. De még ez is több, mint amit tudunk adni.
júl. 16. 14:56
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez így teljesen érthető. Mi fejenkent adtunk 70 ezret anyukám elsőunokatesójának gyerekének esküvőjén. Nincsenek rászorulva, bőven tőbb lesz a penz amit a puccos esküvőre költöttek mert 100 fő jőtt a fejenként 40.000 forintos szolgáltatásért.


Egy 130 fős lagzin meg 1 millió pluszba jött ki barátnőm 2 éve. Szóval emiatt ne aggódj, hogy egy rongyrázós esküvőn a ti pénzetek meg dolgotok állni a költségeket, kifizeti ezt a többi pénzes barát, mert ők tudnak adni.

júl. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!