Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha a volt élettársam lenyúlt...

Ha a volt élettársam lenyúlt tőlem majdnem 10 millió Ft-ot nincs semmi amivel meg lehetne győzni, hogy legalább valamennyit visszautaljon? (len részletesebben)

Figyelt kérdés

7 évig együtt éltünk.

Én 41 F ő 35N ha bármit számítana.


Ez 6 napja volt.


Igen sajnos tudta a PIN kódom a bankos APP-hoz. Igen hülye voltam h ennyire megbíztam benne. Én is tudom az övét de azzal önmagában nem érek semmit.


Visszanézve akkor utalta át magának amikor lefürödtem. És nem is léptem be a bankos APP-omba csak rá 3 napra.


Szóval miközben fürödtem átutalta a pénzt majd még aznap szakított, hogy már nem azt érzi mint régen stb stb. Hidegzuhany volt de most már nem is ő érdekel.


Sajnos azt mondja a rendőrség, és a bank is, hogy az olyan mintha én a saját tudtommal utaltam volna át, feljelentést tettem, de nem kötelezheti őt a rendőrség h utalja vissza, és a bank sem tudja visszafogni, az ő jóindulatán múlik h visszakapom e vagy sem.


Azt mondják ez kb olyan, mintha súlyos gondtalanságból saját tudatommal megadtam volna egy csalónak a banki adataimat.


A pénzem egy része le van kötve ami kb. ugyanúgy 10 millió ft.


De agyvérzést kapok ettől.


Telefont nem veszi fel, szerintem blokkolt és tiltott mindenhonnan, kerestem szüleinél, kerestem rokonainál, barátnőinél, de sehol.


Szülei azt mondták...hogy sajnálják a pénzt, de most a lányuk nagyon boldog az új barátjával, de! ha tovább járok hozzájuk még engem jelentenek fel.

Annyi viszont kiderült, hogy az új pasijának volt 4 milliós adóssága, egy része tuti arra ment el.


Gykorlatilag törődjek bele, hogy ellopta majdnem 10 millió Ft-omat?


tegnap 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
gyakorlatilag igen, elméletben meg mehet 3 csákány a kocsijának a szélvédőjébe.. csak ne legyen rajta az ujjlenyomatod, ne vegyen fel kamera, és ne lásson senki, amikor ezt kivitelezed.
tegnap 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Írd ki a Jogi fórum ra , hozzáértők nyilatkoznak . Be lehet cserkészni mert ez trükkös csalás lopás . Na ezért nem vagyok szerelmes naív , azt 20 valahány évesen kinőttem jó pár koppanással .
tegnap 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Egyébként kb 2 héttel ezelőttig neki is volt kb. ugyanennyi pénze tudom mert utóbbi időben többször megnéztük új lakás vásárlás miatt...de az enyém kellett...

Szóval tervben volt januártól egy lakás...

Még ha erőszakos lettem volna, vagy vertem volna vagy agresszív lettem volna...de tényleg semmi ilyen nem volt.


Igen trükkös. A lakcíme szerint ugye a mostani a cím ahol vagyok. Úúú átnéztem már mindent.


A rendőrség nem tudja elérni, cím szerint nálam van, a bank nem tudja visszafogni sem lefoglalni a pénzt, ezt max a rendőrség. Ez lopás szerintük is, de ugyanakkor nem tiszta lopás.


A számláját befagyasztották ugyan, de mint kiderült onnan már másnap tovább utalta. De vissza fogják engedélyezni 1 hónap múlva mert papíron én utaltam.


Most azt várom, hogy kivett 2 hét szabit a munkahelyén, és nyilván nem erőszakosan mert a végén még engem visznek el, de ott fogom megvárni más lehetőségem nincs. De az is lehet h vissza sem megy...de ha visszamegy nem tudom ott mit kezdhetnék vele...

tegnap 22:25
 4/6 anonim ***** válasza:
ügyes vagy
tegnap 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A bank meg a rendőrség nem fog olyasmit mondani, ami nekik macerás. Tapasztalatból mondom: nem szabad mindig hinni nekik. Nekik az az érdekük, hogy ne legyen ebből ügy.

Tessék megtenni a feljelentést, ez már nagy értékű lopásnak minősül. Az, hogy tudta a pin-kódodat, még nem bizonyítja azt, hogy megengedted neki, hogy pénzt költsön róla. Azt pedig neki kell bizonyítania, hogy te ezt megengedted neki.

tegnap 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Azt mondják ez kb olyan, mintha súlyos gondtalanságból saját tudatommal megadtam volna egy csalónak a banki adataimat."

Ami amúgy szintén bűncselekmény. Nem véletlenül létezik a "csalás" bűntette.

tegnap 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!