Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy kezdjem el élvezni az...

Hogy kezdjem el élvezni az életet végre?

Figyelt kérdés
Sose jó semmi, mindig marcangolom magam, más mindig szebb/jobb/okosabb/ügyesebb/szerencsésebb, én béna vagyok, más bezzeg…, hasonlítgatom magam, nem vagyok elég, sose lesz jó semmi. Csak néhány gondolat, ami egy nap akár többször is átcikázik a fejemen. Már reggel gyomorideggel kelek. Fiatal vagyok, élvezni akarom az életet, de így nem lehet…

ma 00:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez tök jó, hogy felismerted, hogy ezek csak gondolatok nem igazak. Amikor legközelebb eszedbe jut egy ilyen nyugtázd le, hogy oké ez csak egy rossz beidegzett mondatt ami most elengedek, mert nincs valóságalapja.

Ezek a rossz beidegződések csak arra szolgálnak, hogy te rosszabbul érezd magad semmi valóságalapjuk nincs.

Vagy ha van is az összesembert össze lehetne hasonlítani mindenkinek lenne olyanja amivel jobb a másiknál vagy rosszabb.

De az a lényeg, hogy értékeld magad és ha valami nem megy fogadd el azt hogy ez most nem úgy megy de légy magadra büszke , hogy tovább csinálod és nem adod fel.

Amúgy vannak okai a rossz beigződéseknek ha nem válik ba akkor érdemes lehet egy pszchiológus ha annyira rossz hogy már elviselhetetlen

ma 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A sociak media-t csökkentsd.


A posztok 99%-a sikerpropagadna, és vagy azzal reagál az ember hogy ő is kirak 70 posztot hogy miylen f@sza élete van, holott nincs, vagy úgy ahogy te, mindenki máshoz képest nullának érzi magát.


Meg tudatosítsd hogy az ember értéke nem ezektől függ. ❤

ma 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A boldog élet titka a minél alacsonyabb elvárások
ma 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!🫶🏼

Szerintem ez onnan jön, hogy a szüleim mindig nagyon kritikusak voltak velem és emiatt kialakult bennem, hogy mindig 100%-on kell pörögnöm, ami lássuk be, hogy lehetetlen, mert emberek vagyunk és mindenkinek vannak nehezebb periódusok az életében és amikor nem sikerül úgy teljesítenem, ahogy elvárom magamtól, akkor jönnek ezek a gondolatok. Felnőtt vagyok már, de nehéz levetkőzni az otthonról hozott dolgokat.

ma 00:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!