Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik 1990-1995 között születte...

Akik 1990-1995 között születtek, mi a jellemző erre a generációra?

Figyelt kérdés

szept. 17. 18:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
33%

Ennyire buta vagy, hogy azt hiszed, aki egy bizonyos évben született, az mind egyforma????

Rájuk egyedül az jellemzö, hogy 29-34 év közöttiek

szept. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
Jellemzően 12 pár bordánk van.
szept. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
47%

Myvip, MSN, emo, playboy-os cuccok, Viva tv, MySpace, stressz a betárcsázós internet miatt

Mi vagyunk az egyetlen generáció, ami mindent megtapasztalt a nettel kapcsolatban, kisgyerekként még abszolút nem volt, aztán kamaszként már nagyon volt, de még közel sem olyan jelentőségű mint ma

20 felett pedig már a social média világában éltünk

szept. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
43%
Nekik már halvány lila gőzük nem volt Kádár Papa korszakáról.
szept. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%
4. nekem idősebb szüleim példaként pont Kádárpapát emlegetik mert az milyen jó volt mikor mindenkinek volt munkája... de mélyebben bele már nem látnak hogy milyen munkamorál volt az , meg valami miatt csak nem működött ha befuccsolt. azt akarnák ráerőltetni még az ilyen generációra is hogy a gyár az milyen jó mert stabil hely és nem egy TSZ szint...
szept. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

A szocializmusról sokat hallottunk otthon, de nekünk már abszolút történelem.


A digitalizáció fejlődését végigélhettük a szar betárcsázós internettől és Nokia telefonoktól az okostelefonok és mobilinternet világáig. Ami nekem érdekes jelenség volt, hogy sok régen különálló és drága eszköz (pl. MP3 lejátszó, GPS, fényképező, stb.) egyesült az okostelefonban.


3 nagy divatirányzattal találkozhattunk tizenévesen és húszas éveink elején, ami időrendi sorrendben: emo, páwa, hipszter.

szept. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%

Az az érdekes hogy mekkora durva jelenség volt és kuriózum, mikor az első színes kijelzős telefont mutatták meg

Kb 12 éves lehettem. Úgy néztük mintha egy urleny szállt volna le.

De mivel egy hosszabb folyamat volt, hogy utána már jöttek a színes telefonok 14-15 éves korom körül, aztán abból a félokos telefon, amiről tudtam Facebookon használni alapszinten suliból 17 évesen, majd abból az első okostelefon ami nekem LG volt. Majd abból az iPhone. És mivel megvolt a folyamat, így már nem volt nagy dolog, tekintve hogy ez magába foglal kb 12 évet.


Pedig mekkora különbség, ha egyik napról a másikra váltottunk volna a Nokia-rol az iPhone-ra akkor kb összeszartuk volna magunkat. Már elnézést.


Én sokszor nem is értem magam hogy az agyam ezt hogy fogadta el.

Azt sem értem hogy anno hogy bírtam ki úgy hogy nem volt a telefon a kezemben….

92 elején születtem.

szept. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Fekete-fehér kijelzős telefon. Csurcsány korszak amikor nagy tüntetés volt. Emlékszem néztük a tévéből még. Csajokat meg fel kelett hivni telefonon mivel nem volt messenger. Emlékszem több lánynak is elkértem a teloszámát anno. Mobilalkalmazások nem is voltak. De a legjobb gimibe már volt youtube amin nem voltak reklámok még :D közösségi media nem nagyon volt legalábbis olyan formában mint ma. És ja ha fényképezni akartál akkor ugye telon nem volt ha volt is kegyetlen szar volt. Tankcsapda meg stb ment a suliba magnón és ráztuk magunkat na ilyesmi volt :D
szept. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Régi szép idők.
szept. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

'95-ös vagyok.

Emlékszek 9/11-re, a buszsofőr hallgatta a rádión a híreket, de rohadtul leszartam, mert akkoriban voltam elsős, és még azt hittem, Külföld egy ország, szóval fel sem fogtam, miért kell egy perc néma csöndet tartani másnap a suliban.

A Y2K-ra emlékszem, mindenki azt mondta (részegen), hogy eljön a világvége éjfélkor, én 11-kor próbáltam a Sas kabarét kikapcsolni, de valahányszor kikapcsoltam, nagymamám felhorkadt álmából, hogy ő még azt nézi. Utolsó gondolatom volt elalvás előtt, hogy ez lesz az utolsó emlékem, mielőtt meghalok, ezt a szart kell nézni, de legalább nagymamám mellett halok meg, és őt nagyon szeretem, szóval rendben van. Még random el is mondtam neki az egyik "de én ezt még nézem!" után, hogy nagyon szeretem, és örülök, hogy mellette fogok meghalni, és félálomban visszamondta, hogy "én is nagyon szeretlek, te vagy a legdrágább kicsi kincs, a legszebb dolog az életemben". Tudtam, hogy álmában beszél, tudtam, hogy nincs magánál, és azóta már el is temettem szegényt, de ha szar kedvem van, vagy szarnak érzem magam, felidézem ezt a mondatát. A legszebb dolog, amit hallottam életemben.

Az egész gyerek- és fiatalkoromat abban a tudatban töltöttem, hogy majd ha tanulok, keményen dolgozok, akkor jó lesz. 2020 tavaszán jöttem rá, hogy nem, nem lesz jó.

2003-ban (azt hiszem) lemondott a Medgyessy (az útelágazoshozáshoz tag), anyukám azt mondta, hogy ez katasztrófa, most nincs az országnak feje. Ugyanez az anyukám azt mondta 9/11 után, hogy kitört a harmadik világháború, szóval fenntartásokkal kezeltem, amit mondott, és mikor már harmadik napja nem volt az országnak feje, és még mindig jött menetrendszerint a busz, akkor úgy gondoltam, hogy talán annyira nem is fontos, hogy legyen az országnak feje.

2006-ban élőben követtem az eseményeket a híradóban meg az interneten, akkor voltam 11, és azt kívántam, hogy bár lennék budapesti lakos, hogy csak kimehessek, és megnézzem én magam, hogy mi történik. Akkoriban eleve utáltam anyámékat, amiért egy zsákfaluba vállaltak gyereket, és csak egy hobbim volt, de annak a különórának is délután hatkor lett vége, az utolsó busz meg ötkor ment, szóval le kellett sétálnom haza 8 km-t, egy részét földúton. Általában egyébként felvett egy random idegen autóval, mikor meglátta, hogy az út szélén sétálok, és kitett ott, ahol mondtam neki, hogy innen már csak 3km földúton. Emiatt én nagyon kényelmesen stoppolok, és valahogy ösztönösen megérzem, ki az, aki mellé nem kellene beszállni. Pedig már lassan 30 vagyok. Mostanában kevesebben állnak meg stopposoknak, mint régen, vagy csak az van, hogy felnőtt embertől félnek, egy kislányt viszont felvesznek.

Volt egy botrány a sulinkban, két lány összeveszett, és az egyik bosszúból kitett egy képet myvipre, ahol amúgy ő is full meztelen volt, de neki legalább le volt bortválva a suncija, a másik lánynak csak félig. Hatalmas botrány lett belőle, a félig borotvált lányt kivették a suliból, mert hogy ezek privát képek, a szülei elváltak már régebben, és az apjához költözött, hogy ott tudjon iskolába járni. A másik lányt ez semmiben nem érintette, konkrétan minden fiúnak megvolt, neki nem volt gáz meztelen fotót kitenni, mert mindenki látta már.

szept. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!