Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg ritka manapság, hogy...

Tényleg ritka manapság, hogy az emberek köszöntik egymást névnapjuk, születésnapjuk alkalmából?

Figyelt kérdés
Kiveszik már a figyelmesség belőlünk teljesen? Sokan a saját születésnapjukat figyelmen kívül hagyják vagy utálják.
szept. 15. 12:17
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Hát sajnos nem. Én például utálom ezeket megtartani mert ilyenkor mindenki úgy érzi hogy velem kell foglalkoznia holott egyáltalán nem igénylem az ilyet.


Úgyhogy megnyugodhatsz sajnos nem ritka.

szept. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem. Nem is értem, honnan veszed ezt.
szept. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%
A névnap senkit nem érdekel, max a szüleimmel, tesómmal köszöntjük egymást, a többi nevet azt sem tudom, mikor van, nem is érdekel. Születésnap alkalmából a közelebbi ismerősöknek, jó fej kollégáknak szoktam boldog szülinapot kívánni.
szept. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
Nálunk nincs már. Max anyám köszönt fel :) Szerintem azért, mert sokkal több ismeretség van az online tér miatt, közben meg fizikálisan távolabb is vannak az emberek, szóval sok lenne ha mindenki ír, hogy boldog név napot, meg eleve ez az online köszöntés béna is.
szept. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Élég sok külföldi ismerősöm van, és az a tapasztalatom, hogy máshol nem is igazán tudják hogy mi az a névnap. Még angol fordítás sincsen rá, gyakran van olyan, hogy pl az angol ismerőseimmel beszélek és megpróbalom elmagyarázni nekik, hogy mi az a névnap és h Magyarországon van ilyen, és sosem értik mert ők ezt nem ünneplik.
szept. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én sem érzékeltem ezt. Sőt.. idén (igen, direkt megnéztem kíváncsiságból, mert meglepődtem) annyian írtak az idővonalamra, mint még sosem (pedig nem lett sok új ismerősöm az elmúlt 1 évben), üzenetet meg olyanok is, akikkel évekig nem is beszéltünk előtte.

Névnapot meg családon kívül sosem ünnepeltem senkivel sem, rajtuk kívül sosem köszöntöttek meg, de én sem mást.


Szülinap alkalmából a szűk család körén kívül csak a kedvesebb ismerőseim, barátaim szoktam felköszönteni, de őket mindig.

szept. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!