Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Olyan idősebb ember akinek ma...

Olyan idősebb ember akinek ma is használatos neve van, tehát ami abban az időben még ritka volt?

Figyelt kérdés

Például Orbán Viktor 60 év felett van és ha körülnézel akkor nem igen lehet találkozni Viktor nevű emberrel aki ennyi idős. A legtöbb Viktor 40 év alatti.

60 felettieknél inkább Róbert, Lajos, István, János, József a jellemzőbb többek közt.

Ismersz idős embert aki pl Zalán, Adél, Dorina, Martin?


jún. 22. 18:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Idős Martint, Adélt igen.

Mondjuk Adél erdélyi, szóval a becsületes neve Adela, de nem annak szólítják.


Viktort pont 30 alatt már nem nagyon hallani.

jún. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk általánosban 3 Viktor is volt, abból kettő osztálytárs, egy pedig egy osztállyal alattunk. Illetve egyik szomszédom fia is Viktor, és nem vagyunk még 25 évesek se.
jún. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Az "új" nevek egy része igazából régi nevek, amelyek egyidőre feledésbe merültek, majd újra felkapták őket.

A Viktor, Viktória pl. történelmi nevek. Vagy gondolj a Zalán Futása c. műre, amelyet az 1820-as évek elején írt Vörösmarty.

A most divatos nevek is régiesek lesznek 20-30 év múlva. A divat jön-megy. A nevek sem kivételek.

jún. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%

Igen, én is azt nézem, mostanában kezdtek el szülni az egykori iskolatársak, nézem hogy honnan szedik ezeket az ügynagyszüleink üknagyszülei korabeli neveket. Az én nevem is olyan ritka volt, hogy egy időben a suliban csak engem hívtak úgy, most meg csomó gyereket nevezne így el.

Az én koromban talán az Anna és a Dóra neve voltak nagyon divatban, aztán amikor felnőttem, divatba jött, hogy mindenkit beceneveken kell anyakönyveztetni, hogy még véletlenül se vegyék komolyan egy állásinterjún 20 v múlva... Akkor a Panni, Panna meg ilyen nevek voltak divatban.

jún. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Akiket ismerek: Artúr, Norbert, Konrád, Zsombor, Levente, Ákos, Szófia, Édua, Elena, Gréta, Izabella
jún. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mirtill, vagy valami ilyesmi neve van. 60 körül lehet.
jún. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

40 körüli Dominikot és Borsikát ismerek, mindkettő azt mesélte, hogy úgy nőttek fel, hogy ők az egyedüliek ezzel a névvel, sőt, vissza is kérdeznek állandóan, aztán egy 15 éve elkezdték a saját nevüket hallani a játszóterek környékén :)))

A nagymamám a harmincas években született Borbála, és az se volt akkor menő név, most bezzeg. :)

jún. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A falumban ismertem Viktort, aki már 100 év felett lenne, a fia is Viktor.

Róbert sem túl gyakori amúgy, 1970-es években jött be a divatba.

Sok embert ismerek, de valóban, a 60 év felettiek szinte mind Lajos, János, József, Béla, Géza, Ferenc, István nevűek.

Munkatársam 55 éves, városban nőtt fel, és ő volt az egyedüli Zoltán a környéken.

jún. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

8

Akkor elég véletlen, mert az ő korában a Zoltán nagyon gyakori volt

jún. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én egy Viktort ismerek személyesen az is ukrán.

Egyébként például most is inkább fiatalabb Ákosokat ismerünk. De nekem általánosban annó volt egy Ákos tánárunk. Mikor 7-es lettem akkor vonult nyugdíjba. Az ő korosztályában nem ismerek Ákosokat. A legidősebb Ákos akit rajta kívül ismerek 35-40 éves.

júl. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!