Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért félünk a haláltól?

Miért félünk a haláltól?

Figyelt kérdés

Én legalábbis nagyon félek, meg gondolom, rajtam kívül rengeteg ember szintén fél.


Te szoktál félni? Ha igen akkor mivel nyugtatod magad?


szept. 4. 23:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Általában a halál azért félelmetes mert nem tudni mi van utána. Én nem félek, előbb utóbb eljön. Úgy vagyok vele hogy a sors elintézi, ha maradnom kell maradok, ha menni kell megyek. Nyílván nem megyek 200-al az autópályán ezért. De a hétköznapokban nem jut eszembe ez a kérdés.
szept. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%

Inkább attól félnek, hogy halál előtt szenvedni fognak-e.

az sokkal ijesztőbb

szept. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
dehogy félek, mitől félnék, hisz mindenki meghal aki megszületik ez egy alapszabály
szept. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Lényegében nem a haláltól félek, hanem az előtte való szenvedéstől...
szept. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%

A tudat, hogy meg fogsz szűnni létezni, elég félelmetes lehet. Felfogni is nehéz.


De a legtöbben nem is ettől félnek, hanem az agóniától.

szept. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%

Az agy nem tudja felfogni milyen nem létezni

Pl 100 évvel ezelott se léteztunk, de az agy nem tudja felfogni

Megszoktuk hogy minden nap felébredunk, nem tudjuk felfogni milyen nem felébredni

szept. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Hát eléggé ilyesztő érzés, bele gondolni abba, hogy bizonyos halálos betegség beállta után, mennyit kell várni/szenvedni, mielőtt eljön a vég. 😬


Meg családtagok: szülők, gyerekek, barátok, rokonok, minden életünkben fontos ember elveszítése", eléggé boldogtalan egy érzés. És sajnos volt részem ebben

szept. 5. 07:13
 8/15 anonim ***** válasza:
51%
Én csak az erőszakos haláltól. Ha szép csendben elmegy az ember álmában, vagy legalább jó gyorsan, attól nem félek. A halál megbékélés, nincs vele baj. De ha mondjuk egy repülő szerencsétlenségbe hallnék bele, az a pár perc elötte iszonyat lenne.
szept. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Minden ismeretlentől eredendően fél az ember.
szept. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Attol felunk hogy megsérulunk es fajni fog
szept. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!