Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha megváltozik a lakóhelyem...

Ha megváltozik a lakóhelyem akkor jogosult vagyok használni a volt lakhelyemen lévő orvosi szolgáltatásokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A településtől ahol eddig laktam átköltöztem az egyik szomszédos faluba (saját ház vásárlás miatt,az ottani jobb árak miatt!)

Lényegében csak 6km-rel vagyok messzebb ahol eddig laktam,de ugye most változott a lakcímkártyám szerinti állandó lakcímem a szülői házról már a sajátomra.

Viszont mondják a szomszédok meg többen is már,hogy aki itt van nálunk háziorvos és ki szokott járni rendelni a faluba ő nem annyira jó.

Viszont az előző lakhelyemen lévő orvosom nagyon rendes és nagyon szerettem őt.

Váltani nem igazán szeretnék,ha ez lehetséges mivel ha valami bajom van hozzá fordulok és mindíg segít rajtam,ha valamiféle egézségügyi bajom van.

Szerintetek maradhatok nála? Jogosult vagyok továbbra is az ő egézségügyi szolgáltatását igénybe venni?

Vagy mindenképp át kell,hogy jelentkezzek és köteles vagyok ahhoz járni aki ide kijár hozzánk?

(Nem volt még ilyen költözésem ezért sajnos nincs tapasztalatom ezzel kapcsolatosan és ezért is kérdezem tőletek!)



aug. 21. 12:51
 1/5 anonim ***** válasza:

"Amikor új helyre költözünk (és oda bejelentjük a lakcímünket), vagy nagykorúvá válunk, automatikusan a körülményeknek megfelelő orvoshoz kerülünk át, ennek a menete egyszerű: amikor bármilyen okból kifolyólag ellátogatunk az új háziorvoshoz, ő az orvosi rendszeren keresztül átkéri a kartonunkat, így adhat nekünk orvosi beutalókat, felírhat gyógyszereket stb. Nagykorúvá válás esetén mindemellett célszerű jelentkeznünk az új háziorvosnál, hogy az átjelentkezés sikeres legyen. Lakcímváltás, új tartózkodási hely létesítés esetén a kartonunk egyszerre egy helyen lehet: vagy az állandó lakcímünkhöz, vagy a tartózkodási helyünkhöz tartozó háziorvoshoz kell járnunk."


Ezt egy cikkből másoltam ide neked.

aug. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A háziorvost te választod. A nem körzeted belinek viszont nem kötelessége elvállalni. Beszélj a dokival. Ha maradhatsz nála, akkor az általa írt beutaló abba a szakrendelőbe lesz érvényes, ahova a körzeted tartozik. Beutaló nélkül is mehetsz másik szakrendelőbe, ha fogadnak. (Én is az előző kerületibe járok, mint ahová költöztem).
aug. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem változik automatikusan, maradhatunk.
aug. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg.

Általában aki már ott volt azt nem dobják ki ilyen esetben lakcímváltozáskor, esetleg ha valaki elég tahó vagy nagyon tele van.

aug. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én évekig jártam a régi haziorvosomhoz, miután 20 km-t költöztem. Nem kötelező kijelentkezned tőle. Sőt, igazából az ország bármelyik háziorvosát valaszthatod, csak ha nem a körzetében laksz, nem köteles elvállalni.


Szakellátásoknál viszont fontos a lakcím.

aug. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!