Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A legtöbb kapcsolat tényleg...

A legtöbb kapcsolat tényleg ilyen?

Figyelt kérdés
Csomó helyen olvasom h emberek kiirjak h a párjuk korlátozza őket pl beleszól abba h mennyit költhetnek, milyen nemű barátaik lehetnek, hova mehetnek, amikor pedig már összekötik az életüket akkor mindennek a középpontjaban az lesz h közös házat vegyenek és a gyűjtögetés miatt egyáltalán nem is mennek el együtt sehova. Csomó ember büszke arra hogy megállja a helyét haziasszonykent, csaladanyakent, dolgozó nőként. Ami tényleg nagy dolog. De vajon ezek az emberek tényleg boldogok? Hogy hazamennek a munkából és fozhetnek, moshatnak a partnerükre és a gyerekeikre. Sok kapcsolatban tényleg elvárják a nőktől mindezeket a feladatokat? Egyre jobban kezdem megérteni azokat az embereket akik a partnel nélküli életet valasztjak. Sokkal szabadabban élhetik az életüket mint ebben a házasságnak és háztartásnak nevezett börtönben

aug. 17. 10:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
76%
Azt nem tudom, hogy a legtöbb kapcsolat ilyen-e, de én nőként az egyenlőségben hiszek és a szabadságban. Szerintem fontos, hogy bármelyik nemű félről van is szó, ne tegye egyoldalúvá a kapcsolatot, amelyben ő dominál. A közös célok nagyon fontosak, így nem látok kivetni valót abban, ha egy párnak nagyobb tervei vannak, és arra közösen gyűjtögetnek, spórolnak. Legyen ez egy ház, kocsi, esküvő, nagyobb nyaralás, felújítás bármi. Fontos a kölcsönös szabadság és bizalom is, egy bizonyos szintig. Ezt mindenki magának tudja meghatározni, de ha kisajátítjuk a párunkat, az idővel megromláshoz vezet. A házimunkát, szintén közösen a legjobb megcsinálni, bár vannak egyes részei pl főzés amit az egyik fél jobban csinál. Szerintem ez így helyes. Fontos tiszteletben tartani a másik fél igényeit, szokásait. Ha nagyon zavaró, erre van a kompromisszum.
aug. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Nekem a magam érdeke van a szemem előtt. Mert egy életem van.
aug. 18. 09:19
 13/14 Senior Séf ***** válasza:
43%
Mi az idősebb korosztályt képviseljük. Soha nem beszéltük meg, egyszerűen ment mindenki, tette a dolgát. úgy alakult, hogy a házon belül a párom tartja a frontot, az állatoknál,az erdőben én. Közös kasszán vagyunk, mindketten takarékosan bánunk a pénzzel. nem kell ellenőrizgetni a másikat
aug. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Olyan kijelentést nem tudok tenni, hogy a legtöbb kapcsolat ilyen-e, avagy sem, azonban a környezetemben van ilyen több is. Vagy egy az egyben ilyen, vagy olyan, amire bizonyos részek igazak csak.
aug. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!