Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha totál depress...

Mit csináljak ha totál depressziós vagyok?

Figyelt kérdés
Most biztos lesznek olyanok, akik azt írják, akkor öljem meg magam. De egyszerűen a sikertelen életem miatt utálok élni. Utálom azt a tudatot, hogy már fiatal se vagyok annyira 30 évesen. Az egész életem szorongás, feszültség, idegesség. A volt osztálytarsaim boldogságban élik az éltüket, én soha. Nyaralnak, szorakoznak, nekem meg kb. az ágyból alig van erőm kikelni, és minden reggel még a hasam is fáj. Sokszor gondoltam arra, hogy lehet sokkal jobb lenne, ha már nem elnék.
aug. 13. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbáltál változtatni bármin, vagy csak sajnáltatod magad, hogy semmi nem sikerül? Az persze tény, hogy aki az ágyból sem akar kikelni és elindulni, ott változás sem lesz. Ne öld meg magad, hülyeség is lenne emiatt. Találj valami elérendő célt, valamit ami motivál és meg tudod csinálni, és ami sikerélményt ad. Nem csak vagyonokból lehet nyaralni, kikapcsolódni, elmenni egy kört tekerni, megjelenni egy szabadtéri nyilvános koncerten, szocializálódni, ha ez a baj.
aug. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én azt csinàlom hogy tanulok. Nem kell ehhez iskolába sem járni.

Keress témákat amik érdekelnek, amikről szívesen tanulsz, akkor lesz miért felkelni. Előbb-utóbb nagyon sok dologhoz hozzá tudsz majd szólni.

Tanulok a növényekrő mindent is, akvarisztikáról, különböző emberi és állati betegségekről, építettem számítógépet minecraftban és a folyamat közben rengeteget tanultam a processzor pontos működéséről, tengeralattjárók kisgyerekkorom óta érdekelnek azokról is tanulok sokat, matematikát is "tanulom" jobban szeretem magam kitalálni a megoldást a problémákra, és egyfajta feladás ha utána kell nézni.

Mobdjuk itt a gyakorin pedig tesztelheted is a megszerzett tudást. Egy csomó betegség tüneteiről tesznek fel kérdést mert a magyarember nem megy és nem is mehet mindennel orvoshoz, szóval ha valamit felismersz bedobod a választ, kérdeznek itt mindenről minden témában, ha mégsem elég ott a reddit.

aug. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahol midnenképp kezdeném: sürgősen szakadj le az online világról. Ezt a lehető legkomolyabban mondom! Tudom, úgy hangzik, hogy dugd a fejed homokba, de pont az ellenkezőjét mondom: húzd ki a fejed a klotyóból! A hírportálok, az online kommentelők, a social media kirakata a valaha létezett legbiztosabb és leghatékonyabb út az általános szorongáshoz és depresszióhoz. Fogalmad sincs, milyen hatással van rád, amíg meg nem szünteted. Nem tartom kizártnak, hogy pusztán az javíthat a hangulatodon.


Emlékezz vissza, mit szerettél csinálni, amikor még jobban érezted magad. Mit szerettél benne, mit kaptál tőle? Ha találtál ilyet, akkor kezdd el csinálni. Ha nincs kedved, nem látod értelmét, akkor is kezeld úgy, mint egy gyógytornát, és erőltesd.


Ha nem is jut eszedbe semmi, amit szívesen csinálnál, akkor is csinálj valamit. Igazából szinte mindegy mit, csak érjenek ingerek, vonja el valami a figyelmedet ebből a rumináló helyben topogástól. Erőltesd magadra, mint a diétát.


Mozogj! Közhely, de kib.szottul működik. Régen emlékszem hogy dohogtam, hogy milyen gáz, hogy a foci a hetem fénypontja. Valójában nem az életem volt szar, hanem a foci volt ennyire jó, csak nem értettem. A mozgás, a futkosás két napra jó kedvet csinál.

aug. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"A volt osztálytarsaim boldogságban élik az éltüket, én soha. Nyaralnak, szorakoznak, nekem meg kb. az ágyból alig van erőm kikelni, és minden reggel még a hasam is fáj. "


A social médiàn keresztül hamis képet làtsz róluk. 1-1 vidàmabb pillanatot megosztanak magukról amiről te azt hiszed hogy folyamat ilyen jól érzik magukat. Ez kizàrt. Nyugi ők is kelnek fàjós hassal és egyéb.

aug. 26. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!