Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az udvariassági forma?

Mi az udvariassági forma?

Figyelt kérdés

Egy vízumhoz szükséges interjú során egy nagykövettel?


Mr., sir, my lord?



júl. 25. 08:48
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Jajj, ne :D Nem a királyi ház tagja, nem valami nemes, vagy lovaggá ütött méltóság :D Szóval semmi sir vagy lord.
júl. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%

"Szóval semmi sir vagy lord."


Akkor hogy adod meg tiszteletet? Még az amcsi katonák a tizedesüknek is Yes sir!-t mondanak, pedig azok sincsenek lovaggá ütve.

júl. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

4: Soha sem szólítják így a misszióvezetőket. :D

Your Excellency a protokolláris megszólítása.

De egy olyantól, aki nem valamilyen protokolláris eseményen találkozik vele és nem ilyen körökben mozog, pl. beesik az utcáról egy interjúra, attól még ez sem elvárható.

júl. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
20%

5 de valahogy csak meg kell szólítani. Akkor Mister / Miss / Mrs.?

Az mégsem mondhatjuk, hogy "Dude!".

júl. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

Odaírtam, hogy mi a hivatalos.

És igen, ha nem tudja valaki, akkor teljesen jó a Mr X.

júl. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%
5 igen értettem is a hivatalosat, de azt is írtad, hogy nem is elvárható az uccárúgyütt embertöl, illetve nekem olyan mükéltnek tünik sima ügyintézésnél. zeért kérdeztem a Mr.-t.
júl. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sir miért ne lehetne? Mármint csak így, önmagában, név nélkül, mint itt, a 4. jelentésben (ahol oké, hogy említi a fegyveres erőket, mint tipikus szövegkörnyezetet, de hát nem csak ott van "man in a position of authority"):

[link]

júl. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!