Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Beosztjátok, hogy hetente max...

Beosztjátok, hogy hetente max mennyit költötök vagy, hogy osztjátok be a pénzt?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon kezdő vagyok ezen a téren, 2 hónapja költöztem össze a barátommal, előtte otthon laktam. Hónap elején sokat költök és hónap végére alig marad.

júl. 19. 14:56
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%

Ezt nehéz megérteni, hogy miért van az, hogy valaki hónap elején sokat költ, hónap végén (nyílván fizetés elött) meg már keveset. Jó jó persze értem, nyílván a tudatos vásárlás hiánya miatt van ez.


Ha elköltöztél már 2 hónapra akkor bizonyára kezded kapisgálni, hogy mi mindenre kell költened ahhoz, hogy fenntartsd magad. Írj listát azokról a dolgokról, amikre valóban szükséged van. Ez segít elkerülni az impulzív vásárlásokat. Így hónap elején nem vásárolsz össze minden hülyeséget. Egy idő után már nem kell lista, ez csak kezdeti dolgog, hiszen úgy is kialakul majd és zsigerből fog jönni, hogy mi az amire költened kell és mi az amire nem.

júl. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Soha nem számolgatom. Amit meg kell vennem/be kell fizetnem, azt megveszem és kész. Amin lehet spórolni, az a szórakozás, szabadidős tevékenységek, nem rendelgetsz minden nap kaját, hanem főzöl, nem 20 ezerért veszel rövidnadrágot, hanem 5 ezerért stb - de azon, hogy be kell fizetni a lakbért, a diákhiteltörlesztőt, el kell menni fogászatra, mert fáj a fogad, el kell vinni a kutyát állatorvoshoz mert valami baja van, új telefont kell venni, mert az előző behalt - ilyen költségekből nem lehet lefaragni, ezek vannak és kész, akár számolgatsz, akár nem. Ha nem jössz ki a fizetésedből annak ellenére sem, hogy amiből tudsz, lefaragsz, akkor más munkát is be kell vállalni.
júl. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Be.
júl. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Hetente kapok fizetést pénteken. Hétvégén tankolok, ha kell és vásárolok kaját a következő hétre vagy ha főzni kell. Így hétköznap abszolút nem költök semmit. Lakbért egy hónapban egyszer fizetünk, a kocsi biztosítást, út adót valamikor hónap közepén vonják és kb ennyi. Ezek a rendszeres kiadások. A fizum fele megmarad.
júl. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Nincs nagyon mit beosztanom..
júl. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Írd fel mire költöd el így hirtelen.
júl. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy mennyi az az összeg, amit elkölthetek naponta, anélkül, hogy gond lenne belőle. Ha többet költök, akkor törekszem arra, hogy másnap kevesebbet költsek.


Ha tervezek valami nagyobb dolgot venni, vagy ha tudom, hogy nagyobb kiadás várható a hónapban (pl. benzinpénz egy hosszabb utazás miatt), akkor azt eleve levonom abból az összegből, amit a napi költésekre szánok, tehát az már tulajdonképpen nincs is.

júl. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
2×200 ezer a havi fix költőpénzünk.
júl. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Felvettem egy ritmust a költéseimre. Megnéztem, hogy milyen költéseink vannak. Számlák stb. majd a konyha. Miket eszünk, mik az alapvető dolgok amik mindig kellenek. Ezekre mindig figyelek, hogy szinten legyen tartva. Szóval igen, valamilyen szinten "figyelem" illetve monitorozom a fogyasztásunkat. Ha úgy tetszik "beosztom". Aki kevesből él, annak sajnos muszáj. Nyilván fizetéskor énis bátrabb vagyok, bátrabban vásárolok, általában az a jellemző, hogy mindig mindent 3-4x átgondolok.
júl. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Klasszikus spórolási/pénz beosztási módszer, hogy fogod a teljes havi fizetésed KP-ben és elkezded feliratozott borítékokba külön rakosgatni, hogy mire mennyit kell költened. Mindegyikből csak akkor veszel ki, amikor arra kell költened, csak arra költöd, amire beosztottad. A maradékot félreteszed már hónap elején egy külön megtakarítás borítékba és hozzá se nyúlsz egész hónapban, így nem költöd el. Ha nem marad megtakarításra, akkor átnézed, hogy honnan tudsz átcsoportosítani, vagy hogyan tudnál többet keresni...
júl. 21. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!