Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit szólnál hozzá hogy ha...

Mit szólnál hozzá hogy ha 80-as években lettél volna gyerek?

Figyelt kérdés
Tehát a gyerekkorod a 80-as években lett volna.

júl. 11. 13:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Abban volt. És?
júl. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
45%

Nekem a '70-es években kezdődött, a '80-as években fejeződött be.

Sokkal jobb világ volt, mint most.

Pedig szegénység volt, munkanélküliség, állandó magas infláció.

De valahogy mégis bizakodóbbak voltak az emberek, jobb volt a társadalmi közérzet.

júl. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is akkor voltam gyerek. Szerettem, szabad voltam.
júl. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Én örültem volna nagyon.

2000-es évek elején születtem, de sokkal szívesebben éltem volna abban az időszakban, mikor a szüleim voltak gyerekek/fiatalok. Számomra sokkal szimpatikusabb volt az a világ, mint ez amiben felnőttem, utálok ebben a generációban élni...19/L

(szüleim egyaránt a 80-as években voltak gyerekek)

júl. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor voltam, szuper gyerekkorom volt. Az én gyerekeim is meg vannak rökönyödve, ha mesélek, hogy milyen szuper életünk volt mobiltelefon (az elején még vezetékes telefon) nélkül is, ha találkozni akartunk nem messengeren üzentünk, hanem elsétáltunk a barátokhoz és szépen összeverődtünk :)
júl. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is akkor voltam gyerek. És nem vagyok még 100 éves, mint ahogy azt képzeled, 40 vagyok.
júl. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
90-es években voltam gyerek Romániában, 80-as években nagyon nem szerettem volna. Rendszerváltás után azt mesélték, hogy valamivel jobb lett az élet. Ami azóta már megint elszaródott.
júl. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
93%
'80-ban születtem. A '80-as években voltam gyerek, a '90-es években pedig kamasz. Annak a kornak is megvoltak a maga nehézségei és kihívásai, persze teljesen más jellegűek, mint a mostaniak. Én szerettem a '80-as években gyerek lenni. Vagyis rosszul fogalmazok. Nem akkor szerettem gyerek lenni, hanem most, utólag vagyok hálás és örülök neki, hogy akkor voltam gyerek. Az idő és a szép emlékek megszépítik azt a kort és korszakot. Egyébként ne gondold, hogy akkoriban mindenki felhőtlenül boldog volt. Csak a jelenhez viszonyítva már van viszonyítási alapunk, van mihez viszonyítanunk és így már szembetűnőbbek a különbségek. Van ami akkor volt jobb, sok minden meg most. Akkor a társadalom mentalitása, az emberek közötti interaktív, személyes kapcsolatok voltak sokkal szorosabbak és jobbak, a családok, barátságok, most meg a sok technikai vívmány, ami életminőségbeli javulást hozott, kényelmesebbé tette az életünket. Minden kornak megvan a maga előnye és hátránya is.
júl. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

87-ben születtem a Szerb köztársaságban, szóval az igazi gyerekkorom inkább a 90-es ébekben volt a délszláv háborúk idején. De inkább az, mint ez. Alapjában véve szerintem a 80-as, 90-es években az emberek sokkal szabadabbak és boldogabbak voltak. Volt idejük egymásra, töltődni. Aztán úgy 2000-2005 tájékán sz@ródtak el a dolgok igazán Közép/Kelet-Európában is.

A mai generációk nem is tudják, hogy az internettel és az okostelefonnal (a sok pozitívum mellett) mennyi nyűgöt is a nyakunkba vettünk. Igazából az éleminőség romlik áltata, és elégedetlenné teszi az embert - a testével, az eredményeivel, lehetőségeivel, anyagi helyzetével kapcsolatban.

júl. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
96-ban születtem, örülök, hogy még az okostelefonok előtt voltam gyerek és megéltem igazi nagy havazásokat télen, de nem éltem a 80-as években, így véleményt se tudok mondani, hogy éltem volna-e akkor :D
júl. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!