Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnál, ha a szüleid kb...

Mit szólnál, ha a szüleid kb 40 éves korodban 30 milliót kérnének azért amiért felneveltek, és azokért amiket rádköltöttek?

Figyelt kérdés

Balázsék reggeli műsorában volt egy 41 éves hölgy (telefonon beszélt velük) , akivel ez megtörtént. Vajon mi miatt döntöttek az amúgy jól szituált szülők, hogy ezt a döntést meghozzák? Te mit szólnál hozzá, ha a szüleid ezt tennék veled, kb 19 évvel azután miután elköltöztél tőlük. Elviekben ki tudnád fizetni valahogy( Akár részletekben(, de nagy terhet

jelentene. Hogyan változna a viszonyotok? Ha kifizetnéd, vagy ha nem? Esetleg úgy tennél, mintha meg se hallottad volna? Meg amúgy mi a véleményed az egész dologról? Épek lehetnek az ilyen szülők, vagy valamilyen szinten jogos?



jún. 4. 04:08
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Figyelmen kívül hagynám. Ha a gyerek megszületik az a szülők döntése. Semmivel nem tartozik nekik. Ők akarták hogy legyen. Ennyi. Ha a műsorban szereplő szülők / két agyament/ követelőznének simán megszakítanám velük a kapcsolatot.
jún. 4. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim válasza:
94%

Én is hallgattam őket,és amikor meghallodtam ezt a hírt,mondom ekkora vicc a világban nincs...

Teljesen abszurd amúgy,de az elsővel értek eggyet,kezdjük ott hogy a szülők döntése volt a gyerek,senki nem kényszerítette őket hogy legyen,illetve nem oda lett nekik dobva hogy már pedig téged felnevelünk...Tehát kötelező jelleggel nyilván,költesz rá,és eltartod mert a gyereked ez a természetes (már akinél).

Másik dolog,ez ugyan olyan dolog mintha a feleségedet vagy bármely családtagodat meghívod bármire,majd pár hét után odaállsz,és kéred a felét......


Teljes mértékben idióták azok a szülők,a saját gyereküket szeretniük kellene,nem pedig pénzt kicsikarni tőle,hogy márpedig felneveltünk adj ide ennyit....


Először is,ők akarták,tudták mivel jár....


Ez a sztori nagyon abszurd,vicc,ha ilyen történne velem én tuti leordítanám őket,megszakítanám velük a kapcsolatot,és élném az életem....


Egy szülő se kérhet ilyet a gyerekétől ha szereti!


Lassan ott tartok én is hogy eggyet kell értsek,a világ megérett a pusztulásra!

jún. 4. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
96%

Biztos rosszul esne. Nem a gyerekek akart megszületni, a szülők döntöttek így. Az egy szintig normális egy normálisan működő családban, ha gondban van valaki a családból, akkor a másik próbál segíteni, akár anyagilag is, de nem a végtelenségig. De ez messze nem az a kategória. Én úgy tennék mintha nem is mondták volna. De nagyot csalódnék az biztos. Aztán ha megint előjönne a téma, lehet én se beszélnék többet velük.

És nem, nem normálisak az ilyen szülők.

jún. 4. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
95%
Álljanak be a sor végére.
jún. 4. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Pereljenek be érte, azt.
jún. 4. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
97%
Kérni mindent lehet.. Pl én is kérhetek mondjuk 50 millió forint bérleti díjat azért, mert 18 évig nevelhettek, uralkodhattak fölöttem, parancsolhattak nekem, vagyis tulajdonképpen kibéreltek engem.
jún. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
90%
Kitaláció.
jún. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
7%

Gondolom a csemete elköltözött és messze éli saját életét. A szülők viszont úgy tervezték, a gyerek fog gondoskodni róluk öregkorukban... És nem valami öregek otthonában akarják végezni a nyugdíjuk meg a vagyonukért cserébe.

Valahol az elvàrás jogos lenne, (persze csak ja jól nevelték a gyereket), de ezt kikényszeríteni nem lehet. És ha nem lehet, pénzt kérni helyette amolyan kárpótlásul sem lehet...


Szülőnek lenni lutri, és túlontúl jó kapcsolatnak kell lennie szülő és gyermeke között, hogy az legyen, amit a szülő megálmodott...

jún. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Körbe röhögném őket, aztán a soha nem viszontlátásra. Aki ekkora baromságot képes kitalálni, az nem méltó arra, hogy kapcsolatban maradjak vele.
jún. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
95%

Van ilyen pedig. Ismerünk olyat, aminek az apja egy füzetbe írta, hogy mennyit költött rá, és minden születesnapján megmutatta a gyereknek, hogy mennyi adóssága van.

A papa azóta végleg megbolondult, zárt intézmenyben van. A gyerek, aki mar 45 eves, meg terápiára járkál.

jún. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!