Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnál, ha a szüleid kb...

Mit szólnál, ha a szüleid kb 40 éves korodban 30 milliót kérnének azért amiért felneveltek, és azokért amiket rádköltöttek?

Figyelt kérdés

Balázsék reggeli műsorában volt egy 41 éves hölgy (telefonon beszélt velük) , akivel ez megtörtént. Vajon mi miatt döntöttek az amúgy jól szituált szülők, hogy ezt a döntést meghozzák? Te mit szólnál hozzá, ha a szüleid ezt tennék veled, kb 19 évvel azután miután elköltöztél tőlük. Elviekben ki tudnád fizetni valahogy( Akár részletekben(, de nagy terhet

jelentene. Hogyan változna a viszonyotok? Ha kifizetnéd, vagy ha nem? Esetleg úgy tennél, mintha meg se hallottad volna? Meg amúgy mi a véleményed az egész dologról? Épek lehetnek az ilyen szülők, vagy valamilyen szinten jogos?



jún. 4. 04:08
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
22%

Balázsék reggeli műsora?

Na jól van, a legokádékabb moslék, ami az éter hullámain terjed, erre van aki még komolyan is veszi.

jún. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha van ilyen, azzal a szülővel nem igen tartanám a kapcsolatot... Nyilván nem fizetnék semmit. Miért fizetnék? Kértem én, hogy megszülessek???
jún. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim válasza:
100%

fontos kérdés, mi lenne a következménye, ha nem fizetnék.


Meg hát ne hirtelen találják ezt ki, hanem akkor már s zóljanak 20 évvel előtte, hogy anyagileg lehessen készülni.

jún. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
30 millió azért, mert valószínűleg nem védekeztek és gyereket akartak? 🤣🤣🤣🤣 Kizárt. Ők akartak gyereket, annak minden velejárójával.
jún. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
jún. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim válasza:
100%
Megkérdezném hogy te is visszafizetted?
jún. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
0%
Az a durva, hogy Svájcban ez bevett szokás, hogy a gyerek kifizeti a szüleinek a felnevelése költségeit.
jún. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
27-es, ne írj már hülyeségeket, jó? :D Több, mint tízéve élek kinn, soha senkitől nem hallottam ilyet.
jún. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 Senior Séf ***** válasza:
100%
Nagyon el lettem volna keseredve, hogy ilyen egyáltalán megfordult anyám fejében. Apám 50 éve, 15 éves koromban meghalt.
jún. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 Paradoxa válasza:

Szerintem következő az alaphelyzet.

Vannak dolgok, amelyek mérhetőek.

Ilyen például a 100 méteres síkfutás során elért eredmény.

Ilyen például valakinek a jövedelme, vagy valaminek a költségei.

Vannak dolgok, amelyek nem mérhetőek.

Ilyen például a szeretet.

Ilyenek például annak a folyamatnak értékei, érzelmei, amelynek során egy gyermek, szülei szeretetében valóban önmagává fejlődhet, kiteljesedhet.

Ennek analógiájára, nem mérhetőek azoknak a lelki sérüléseknek a hatásai, pszichés károkozása sem, amelyeket a kiszolgáltatott gyermek egészen biztosan elszenved kulcsfontosságú éveiben az olyan típusú szülőktől, akik még a gyermeküktől is képesek pénzt kérni a "felneveléséért".

Bármely pénz követelésnek mindig vannak jogi vonatkozásai.

A kialakult jogrendszerben számtalan esetben történik meg az, hogy olyan dolgok miatt is jogviták indulnak, amelyek lényegi vonatkozásaikban nem mérhető elemeket is tartalmaznak.

Az emberiség számtalan esetben próbál olyan dolgokat is mérhetővé tenni, amelyek nem azok.

Fenti alaphelyzetet mérlegelve egy ilyen helyzetbe került utód minden erkölcsi meghasonlás és a társadalom rosszallása nélkül jogvitát kezdeményezhet a követelést benyújtókkal szemben.

"Számoljuk ki e világ módszereivel a kiszámíthatatlant: Ti, mint ilyen szülők, milyen mértékű lelki károkat okoztatok nekem, aki sohasem kértem sem ezt a létezést, sem azt, hogy Ti legyetek, az úgynevezett szüleim? Lehet, hogy a végén még a gyöngécske emberi jogrendszer is azt fogja megállapítani, hogy Ti tartoztok nekem és nem is kevéssel?"

De jó esetben persze a végén nem lenne itt pereskedés, illetve e látszatkapcsolatból a már felnőtté lett gyermek remélhetőleg messzire menekül.

Talán így is megközelíthető a videóban felvetett eset.

jún. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!