Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Annak mi lehet az oka hogy...

Annak mi lehet az oka hogy néhány nő sokkal szebb 20 felett, mint tinédzser korában?

Figyelt kérdés
Nemrég nézegettem egy 30-as ismerősöm régi képeit, a képeken lehetett olyan 15-16 éves vagy több és ott nem volt olyan szép mint most. Az arcvonásai kicsit másabbak voltak, meg nagyon vékony is volt. Lehet az is benne van hogy ma már sminkel, de nem sokat.

júl. 7. 14:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
19%
Én is ezt vettem észre. Jobban mernek kipróbálni pacsulikat, változtatni magukon pár dolgot.
júl. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
83%
Eléggé pattanásos voltam,igaz sminkel eltakartam valamennyire. Később lett pénzem kivizsgáltatni. Meg már van mit felvenni, tudok fodrászhoz járni.
júl. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
75%

Mert ez a normális. Miért hiszed azt, hogy az embereknek (vagy csak a nőknek?) gyerekként kell szebbnek lenniük? Ez kicsit beteg.


Olvastam cikket, amiben konkrétan leírták, hogy a tiniket azért játsszák fiatal felnőttek a sorozatokban, mert a tinédzserek rondák. Zsíros a fejük, pattanásosak, össze-vissza nyúlnak, van amelyik meg még nem nyúlt, és hájas...

júl. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

"Olvastam cikket, amiben konkrétan leírták, hogy a tiniket azért játsszák fiatal felnőttek a sorozatokban, mert a tinédzserek rondák. Zsíros a fejük, pattanásosak, össze-vissza nyúlnak, van amelyik meg még nem nyúlt, és hájas..."


Azért ezt a kijelentést a cikkírótól túlzásnak és általánosítónak érzem, nem minden tini csúnya, zsíros hajú és pattanásos, vannak nagyon szépek is nagyon sokan. Szóval ez nem az átlag, amit írnak.

júl. 7. 16:07
 15/18 anonim ***** válasza:
30%

Ez a tendencia is közrejátszik abban, hogy a gimis filmekben nem ábrázolják valósághűen a tinédzsereket. És mivel a tinik még nem tudják megítélni, mik a túlzó és szetereotip elemek a filmiparban, ezt a mesterséges környezetet akarják lemásolni a való világban, ezzel toxikus környezeteket teremtve.

Mert valójában, igen: tele vannak pattanásokkal, görbe a hátuk a hirtelen növés miatt, látványosabb fogszabályzót is ilyenkor kezd hordani az, akinek szüksége van rá, de ettől még nem lesznek automatikusan nyomi nerdek vagy rút kiskacsák.

Én pl. olyan iskolába jártam, ahol a menő és rendkívül nagyképű osztálytársnőim mind a szemüveges, fogszabályzós, lófarkas rétegből kerültek ki, mert nálunk az volt az etalon, ha tipikus “jó tanuló, jó sportoló”tökéletesség vagy.

Nálunk pont azokat nézték le, akik szerettek sminkelni és csinos ruhákba jártak. Automatikusan butának hittek, ha ilyen voltál, mondván: “A sminked felkenésére volt időd, de arra nem, hogy hibátlanul bemagolj mindent az összes tárgyból.”

júl. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
64%

Emlékeztek a sulis orvosi vizsgálatokra? Az utolsó évben, 18 évesen 82 kiló voltam 158 centihez.


Fekete zsákruhákat hordtam, piros-vörösre volt festve a rövid, tépettre vágott hajam, a szemem vastagon kihúzva. Hófehér (ivory) alapozó volt a fejemen, és téglavörös rúzs. Egy csomó Miss Sporty kőpúdert pakoltam a fejemre szünetekben, mert zsíros volt a bőröm. A folyamatos púdertől meg olyan lett, mintha krétát kentem volna rá.


30 elmúltam, mikor nekiálltam lefogyni. Most 57 kg vagyok, rendszeresen edzek. 57 kg ezelőtt kb. 12 évesen voltam.


A bőröm csodaszép, az valahogy magától a helyére ugrott a felnőttkorral. Színezett hidratálót hordok és spirált, színezett ajakbalzsammal. A hajam derékig ér, mézszőke, és megtanultam rendesen ápolni. Még kövér voltam, amikor elmentem stylist tanfolyamra (lehet nevetni), ott megtanultam, mik állnak jól. (Azóta 3 perc a ruhavásárlás.) Nem hordom gyakran a szemüvegemet, de az otromba fekete szögletes keretet lecseréltem egy lekerekített barack színűre.


Ez nem is fiatalságkultusz, amiről beszélsz, hanem tinikultusz. A nőknek is kell idő, hogy felnőjenek, hiába akarnak eltemetni minket 25 évesen.

júl. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
31%
ma 17:10 Ezzel beszóltál a kis tini "szépségkirálynőknek" De teljesen igazad van.Halvány nyomukban sincsenek a mai középkorú nőkhöz képest, de ITT ők lesznek többségben és mindjárt megkapod -velem együtt a mocskolódást és lepontozást.
júl. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
82%
Én is ilyen vagyok. Ennek általában az az oka, hogy az emberek megtanulnak előnyösen öltözködni, előnyös hajszínt/frizurát választani, sporttal formálni a testüket (ez rám igaz, a magyar lakosság nagy részére sajnos nem), plasztikáztatnak, megtanulnak helyesen sminkelni, eltűnnek ideális esetben a pattanások, megszűnik a nagyon vékony pálcikatest, és még sorolhatnám.
júl. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!