Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hozzatok is bemennek mindig...

Hozzatok is bemennek mindig ilyen kis tablaval, vagy cetlivel, hogy haldoklo kisgyerekeknek adakozzatok?

Figyelt kérdés

Tehat van egy boltunk, es mar hetente jelennek meg itt emberek, hogy nagyon sulyos betegsegben szenvedo gyermekeknek gyujtenek adomanyt. Nos nem tudom hogy alljak ehhez az egeszhez. Kicsit pofatlansagnak tartom, hogy bejonnek, mert tudjak, hogy helyhez vagyok kotve, es folyamatosan nekem kell “szrul” ereznem magam egy haldoklo gyermek miatt. Ez mar komolyan olyan, mintha valami subscription lenne, amit folyamatosan meg kell ujitani, es kopogtatnak folyamat, hogy itt az ideje haldoklo gyermekek reszere adakozni. Parszor adtam, de persze, hogy megfordult a fejemben, hogy kamu az egesz, de ugy voltam vele, hogy hatha nem, es valoban tudtam segiteni egy kave araval. De most, hogy mar a heten 2x megjelentek, es multheten is, igy mar elegge gyanakszom, hogy ezek igazabol egy csapat, es valami full kamu sztorikkal allnak elo, hogy ne “koldulni” kelljen. De ha van valosagalapja, akkor is pofatlansag.



Kerdes: titeket is betalalnak ilyenek?


júl. 5. 15:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérj tőlük alapítvány nevet, elérhetőséget, ahol utána tudsz nézni. Ha csaló, akkor nagyon gyorsan le fog lépni.


Ezt szoktam csinálni akkor, amikor az utcán leszólítanak.

júl. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne érezd rosszul magad, ezek az emberek 99%-ban csak csalók, szó sincs beteg gyerekekről, egyszerűen így próbálnak pénzt kicsikarni a jóhiszemű emberekből, mint te. Egy valódi alapítvány nem így gyűjt pénzt.


Engem néha megszólítanak, amikor utazok, de egyszerűen továbbmegyek, mint aki meg se hallotta.

júl. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hat igen, csak itt en nem tudok tovabb menni, mert bejonnek🤣 De mostmar szemrebbenes nelkul elfogom oket kuldeni a pcsaba, hogy ez egy iszonyatosan nagy pofatlansag.
júl. 5. 16:01
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ott rontottad el hogy egyszer adtál, most már tudják hogy téged be tudnak palizni úgyhogy persze hogy visszajárnak. A koldus maffia nagyon is létezik, akiket az utcán látsz koldulni, azok közül is sokan be vannak fenyítve, le kell adniuk a napi bevételt. Bármilyen szívtelenül is hangzik, nem szabad senkinek adni az utcán, ha adakozni akarsz, akkor egyenesen az alapítványnak utalj, vagy rendelkezz az adód 1%-val valami alapítvány javára. Én direkt nem is hordok már magamnál készpénzt, így rosszul sem tudom magam érezni ha valakinek nem adok. Egy időben aluljáróban ácsorgott egy idős nénike és a kertjében termett kis virágcsokrokat árult, neki adtam néha pár ezer forintot egy kis csokorért mert megsajnáltam, barátnőm meg amúgy is szereti ha virágot adok neki. Másnak viszont nem adnék, megedzettem már annyira a szívem hogy bármilyen mesét adnak elő, nem törnek meg. Alapítványoknak szoktam néha utalni, hogy kicsit visszaadjak a társadalomnak, úgyhogy a lelkiismeretem tiszta.
júl. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"Parszor adtam"


Ez volt a gond. Elterjedt a híre (amúgy nagyon valószínű, hogy tényleg egy csapat), hogy te bepalizható vagy. A cégünk rendszeresen adakozik, csekken vagy közvetlenül az alapítvány számlájára - nyilván ténylegesen létező, és működő alapítványoknak, a koszos, spirálfüzetből kitépett kockás lapra ceruzával felírva, hogy "jajj, szegény Pistike" nem tartozik ide.

Természetesen sokszor megtalálnak efféle csalók is, de amint csekket/számlaszámot kérek, azonnal leteszik a telefont/az orruk alatt motyogva odébb állnak.

júl. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk nem adtam tobb ezret nekik sose, legfeljebb 2000-et osszesen idaig, mivel viraggal jott egy holgy, es hat ugy voltam vele, hogy miert ne. Aztan mar megjelent olyan ember, aki egy szot nem szolt, csak mutogatott, hogy miket lehet vasarolni, es mutatta, hogy kinek menne a penz. Ez egy iszonyatosan pofatlan ember volt. Beszelgettem egy vevovel aztan a “szavamba vágott”, es csak mosolygott meg mutogatott. Na ot levegonek neztem, mert dolgom volt, nem varta meg, hogy elmenjen a vevo, es elment. Itt mar eleg furcsanak talaltam a szituaciot, es utana meg jott egy ember, most kb 1 oraja, akinek meg mar mondtam, hogy mar ne is haragudjon, de ez hatalmas pofatlansag, hogy allandoan jonnek ide be, hogy haldoklo gyerekeknek kell adakozni. Ha megegy bejon azt meg egyenesen elfogom kuldeni az anyjaba.
júl. 5. 16:15
 7/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk a viragos holgy adott csekket, szamlaszammal es cimmel, de nem jartam utana semminek.
júl. 5. 16:19
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Pont nem érdekelnek a kisgyerekek, a kamuzósok meg főleg nem.
júl. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Metionin ***** válasza:
100%
Nem, szerencsére ilyeneket még nem engedtek be a házba. Bőven elég volt egy időben, hogy valami idióta mindig beengedte a Jehovásokat.
júl. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Engem egyszer átvertek

az ilyennek. Sétáltam a városban

és az egyikük mutatott

egy képet egy beteg kisgyerekről.

Azt mondta hogy beteg és haldoklik

csövekre volt kötve.

És én úgy meg sajnáltam

szegényt hogy elég sok

pénzt adtam annak az embernek.

Utána jöttem rá hogy valószínűleg

átvert csak.

júl. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!