Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ennyire gonoszok az...

Miért ennyire gonoszok az emberek?

Figyelt kérdés

Mindenki a saját érdekét nézi, soha senki nem segít másokon, ha éppen nincs haszna belőle. önzetlenül senki nem képes segíteni.


Aztán nem is beszélve arról, hogy mennyit ártanak egymásnak az emberek, aztán egymás nyomorán nevetnek.


Ki beszélik egymást.

Lehúzzák az embertársaikat.

Keresztbe tesznek egymásnak. És még sorolhatnám.


Hogyan lett ennyire rossz a világ? Meg az emberek is? Te mit gondolsz erről?


júl. 2. 13:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%

Ez van sajnos.

És sokszor tapasztaltam több munkahelyen is, hogy bizony le kell sz**ärni másokat ha előrébb akarsz jutni és többet akarsz keresni.


Sajnos a kevdességtől soha nem lett több pénzem vagy jobb állásom, meg az egye fene lemondok erről meg arról is, majd lesz másik...a fenéket. Fordítva maximálisan tettek rám.


Ilyen ez a világ.


Ha jót teszel esetleg kapsz egy lájkot a közösségi oldalon meg h jajj de jószívű vagy, de senki nem fog segíteni soha semmiben.

júl. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
49%
Neked kéne segítség, ugye?
júl. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
63%
Mindig is ilyen volt a világ, ezen a téren nem változott semmi. Az egyetlen dolog ami megváltozott az az információ áramlás. Régebben csak a közvetlen környezeted történéseivel voltak az emberek tisztában. Mostmár szinte mindenről is hallasz, ha akarsz, ha nem. Így régen míg hallottak egy két ilyenről az emberek, most óránként hallhatnak sőt láthatnak is akár több ezret.. És hogy miért ilyen az ember.. Meg végtére is állatok vagyunk és a túlélési ösztön ott van mindenkiben, így minig a nekünk kedvezőbb jobb dolgot fogjuk választani. Akkor segítünk és teszünk más előnyére ha az saját magunkat nem hátráltatja, esetlegesen előnyünket látjuk benne.. Esetleges kivételek ez alol a közeli kapcsolatain hozzátartozóink ahol az érzelem befolyásolhatja akár ellenkezőjére is.
júl. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Duke81 ***** válasza:
81%

Azért nem mindenki ilyen. Több olyan ember is van a környezetemben akik ennek pont az ellentétei. Csak az az igazságtalan ha tíz emberből egy-kettő is seggfej, már akkor is képesek tönkre tenni egy közösséget.

Ha lenne elég gógyink és felismernénk azt a néhány kártékony embert és határozottan fellépnénk ezek ellen, már akkor sokkal jobb hely lehetne a világ!

júl. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
43%
Először nézz magadba kicsit. Általában az ilyen kérdések kiíróiról kiderül a kommentszekcióban, hogy amúgy egy egoista lusta ember.
júl. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
17%

Azt gondolom, hogy ez az általánosítás egyáltalán nem igaz.

Tény, hogy vannak ilyen emberek.

júl. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
29%

"És sokszor tapasztaltam több munkahelyen is, hogy bizony le kell sz**ärni másokat ha előrébb akarsz jutni és többet akarsz keresni."


Igen, mert az elődeinknél például nem így volt. Ott ugyanis amikor az éhenhalás veszélye fenyegette és akármikor meghalhattak akármiben, akkor mindenki nagy lelkesen ajánlotta a másiknak a prédákat vagy a leölt állatot. :D


Igen, ez az ösztön belénk van ódolva, túlélés.

júl. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
33%
Az én környezetben épp az ellenkezője a jellemző
júl. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
33%
Mi bajod van? Idejöttél szidni az emberiséget mert valaki nem úgy cselekszik ahogy szeretnéd vagy most mit akarsz mondani, mert nagyon általánosítasz.
júl. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
88%
A családon és a barátokon kívül én se szoktam más nyomorával foglalkozni, ahogy másokat se érdekel, hogy nekem éppen mi az aktuális problémám.
júl. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!