Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen természet hangokat...

Milyen természet hangokat tartotok rendkívül hangulatosaknak?

Figyelt kérdés

Bármilyen évszak és bármilyen táj (esőerdő, préri...) megfelel. Lehet állathang is vagy egy időjárási jelenség hangja.


Deee nem zenékre vagy dalokra vagy relax zenékre vagyok kíváncsi. És a város hangja sem felel meg.



tegnapelőtt 19:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szél susogás, madarak csiripelése, galambok burukkolása, de a falusi állathangok is harmóniát árasztanak.
tegnapelőtt 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szél zúgása, erdőben a fék susogása, madarak éneke.Vízparton a hullámok csobogása,locsogása.

Meglepő módon ha magasan jön repülőgép,ahogy közeledik és ahogy távolodik,az borzongatóan hat rám. Mintha a születés és az elmúlás érzése lenne, ahogy jön, majd távolodik és végül elhal a gép hangja.Főleg erdőben, vagy réten érzem ezt-


Lényegében minden olyan,ami természetes és nem emberi beszéd, vagy ember által keltett zaj,lárma, zenebona - az mind nagyon jó .

tegnapelőtt 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Eső, vihar, nekem csak ennyi. Az ilyen madárcsicsergéses vidéki/trópusi stb hangok nekem nem adják, túl random vagy nem tudom mi a bajom vele, amikor régen sokat voltam ébren éjszaka, akkor is kiidegeltek a fülemülék vagy mik zajonganak hajnal 2-3-kor a városi éjszakában. :D Pedig a madarakat szeretem, papagájokat tartottam is, azoknak is szerettem a hangját, napközben sem zavar, ha más elnyomja, de ha csend van és csak ezt hallom, az idegesít.
tegnapelőtt 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A környezetünkben él egy Fekete rigó család: ők totál jó fejek. Magukkal hozzák a környezetükbe az egyéb madarakat is, mert ősz-tavasz közt etetjük a "berepülő" madarakat.
tegnapelőtt 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Tucsok ciripeles. Eszak-Europaban egyaltalan nincs, nagyon hianyzik. A mediterran kaboca-bozsogas nem karpotol. Amerikaban, Afrikaban is van szinte ugyanilyen, de en amig nem volt honvagyam, mi tobb, nem tudtam, hogy mashol fogok elni, akkor is imadtam.
tegnapelőtt 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szeles viharos szél,ég dörgés,esőcseppek kopogása a párkányon vagy az esernyőn,házi rozsda farkú hangja,vaddisznók röfögése, ilyesmik…
tegnapelőtt 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az eső hangja visz mindent. Amikor úgy igazából esik. Vihar is jó dörgéssel. Bármilyen vízzel kapcsolatos: pl.: hullámzás, patakcsobogás.

Vagy a szél hangja erdőben.

tegnap 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Leginkább amikor a széltől a fák levelei susognak. A gyerekkoromra emlékeztet, szerintem ezért. De nagyon szeretem a madarak csicsergését, a halk esőt, a távoli mennydörgés hangját.

Érdekes mód a vízhullámok csobogása kifejezetten idegesít. :D

tegnap 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem fogok mindegyik hozzászólásra reagálni, de mindenkinek köszönöm szépen a választ!


A levél susogás eszembe se jutott, pedig elég sokszor hallom, és csak most tudatosult ahogy írjátok, hogy az egyik kedvencem.


Falusi állathangok - hmmmm!


Egyetértek 2-es :)


Ez érdekes 3-as. Azt gondoltam, hogy a trópusi intenzív és egzotikus hangokat mindenki különlegesnek és élvezetesnek tartja.

Lehet, hogy valami gyerekkorról tudat alatt okozhatott mély negatív benyomást és azért nem szereted éjszaka a madárcsicsergést, de ki tudja, lehet, hogy csak hangtalan nyugalomra vágysz - bár a természet különböző hangjai is nyugtatnak...


Nekem a tücsök ciripelés a kedvencem, de alig találok róla YouTube-on olyan videót, ami megfelel. Rengeteg változata van a tücsök ciripelésnek, és a távoli országokban is más...

tegnap 12:34
 10/13 anonim ***** válasza:

Amikor a hullámok köveknek csapódnak, vagy az apró kavicsokat mozgatják a parton.

Dörgés és szakadó eső együttese.

Rigó éneke.

Eső kopogása háztetőn, vagy a faleveleken.

Lovak patájának kopogása erdőben, vagy az aszfalton.

Kabócák

Az erdő hangjai (szél susogása, időnként madarak éneke, vagy kiáltása)

tegnap 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!