Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Bármerre is jársz a Földön,...

Bármerre is jársz a Földön, utazol világszerte, akkor is rájössz, hogy itthon a legjobb?

Figyelt kérdés
Járhatsz Rión a Copacabanán, vagy Ausztráliában a kenguruk földjén, akár New Yorkban ami tényleg egy óriási világváros, visszajössz mondjuk Miskolcra és úgy érzed hogy hiába szép helyek ezek, mégis a hazai az igazi? Nem tudnál te sem másutt megszokni?
júl. 1. 10:58
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
33%
Igen. Csak a felturbózott igényletek okozzák a haza utálatot. Egy emberi organizmusnak valójában sokkal kevesebbre van szüksége. Persze legkönnyebb szidni az éppen aktuális rezsimet, csak ha ebben a fenntarthatlan túlfogyasztói foshalmazban vagyunk érdekeltek, akkor ne feledkezzünk meg arról a tényről, hogy például Magyarország globálisan a felső 10-15 százalékba tartozik.
júl. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
59%
fszt lol
júl. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
66%

Én az elmúlt években a munkám miatt eltölöttem néhány hetet más országokban, és én határozottan mondhatom, hogy mindig nagyon hiányzott Magyarország, és nekem mindig jó érzés volt hazajönni. Nem tudnám máshol elképzelni az életemet. Persze nekem is megvan az otthon a szokásos kelet-európai "emgrációs csomag" (dollár, euró, kevés arany), hogy ha menni kell akkor menni kell, de nem sok esélyt látok arra, hogy itt megint valami totalitárius diktatúra üssön be. Ha meg egy másik ország támadna meg minket, akkor meg harcolnék.


Tudom én, hogy nem valami jó a kormányunk, de egész egyszerűen nem látok jobb kormányt sehol máshol a világon, és a háborúnak meg pogárháborúnak mindenhol kábé ugyanannyi esélye van. Talán Svájc, Lichteinstein meg Japán ahol elég normális a kormány. Ha emigrálnom kéne, akkor ezek közül mennék valahová.

júl. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
37%
Amióta 2 éve jartunk olaszban azóta keressük a lehetőséget, hogy oda költözhessünk. Közben folyamatosan fejlesszük a nyelvtudásunkat.
júl. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
26%
Ezt a sok rinyagepet.. igazi magyarok vagytok, akik csak keseregni tudnak, aztan ti szoljatok le az orszagot.. toletek is olyan, amilyen.. ha akkora utazok vagytok, ne csak nyugatra utazzatok, tessek pl Indiaba vagy egyeb azsiai orszagba utazni, maris kaptok egy uj nezopontot.
júl. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
85%
Soha sehol nem fenékig tejfel az élet, szóval igen. Most az aktuális politikai helyzettől eltekintve, én itthon jól érzem magam. Nagyon szép ez az ország, csak tönkreteszik és a magyarok csalódnak benne. De van az a mondás, hogy a szomszéd fűje... Ptt van például Dél-Korea, a világ egyik legmodernebb és legszebb országa, mégis az első az öngyilkosságokban és full beteg a társadalom, megfelelési kényszerük van. Most ez csak egy példa. Szép és jó máshol, de én szeretek ott élni.
júl. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
46%

#16


" toletek is olyan, amilyen.."


1. Én nem szemetelek, pedig rengeteg szemét van az utcákon, bármerre is megyek az országban.

2. Nem vagyok hajléktalan, pedig rengeteg a hajléktalan az országban.

3. Nem én hozom a törvényeket.

4. Nem én miattam korrupt az ország.

5. Nem én okoztam a hatalmas inflációt, ami a környező országokban nem is hatalmas.


Persze, könnyű Indiát, meg legfeljebb Afrikát hozni példának, de miért hátrafelé tekintesz? Tudod, nem előre, hanem hátra megyünk, de hogy már a te hozzáállásod is hátrafelé megy és nem előre, hát itt ez a baj..

Miért nem a pozitív, fejlődő irány a cél, tehát előre? Persze, egy hajléktalanhoz képest, mindenki gazdag, de itt nem erről van szó.

júl. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Van az a furcsa paradoxon, hogy minél jobban élünk valójában annál rosszabbul élünk. A válaszok közt említett Dél Korea jól példázza a súlyos problémát. Mint béka a fazékban. Menjen az ember pszichológushoz. Hát az már rég rossz, hogy ez utóbbi felmerül. Ez a fogyasztói létmód nem csak a külső környezetet emészti fel, hanem az ember belső természetét is szétroncsolja. A valódi szükségleteken felül a fizikai élvezetek kielégítésére alkalmas anyagtömeg szakadatlan növelése és érezd magad lúzernek ha elvérzel ebben a keptelen, fenntarthatatlan versenyben.
júl. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

A fogyasztói kapitalizmus a végtermékeit ökológiai szennyeződésként és kulturmocsokként a világra löttyinti.


Nem biológia szükséglet, hogy piramisokat látogassunk. Voltam például Kairóban is, köszönöm szépen de többet nem akarom látni azt az urbánosult nyomort. Nekem az is elég ha kisétálok itt Görbeországban.

júl. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
0%

Remelhetoleg nem kell tobbet Europaban lennem.......



40F incel

júl. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!