Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki tragikus hirtelenséggel...

Aki tragikus hirtelenséggel vesztette el kamasz gyermekét egy balesetben mennyi idő múlva várható el tőle, hogy visszamenjen dolgozni?

Figyelt kérdés
Alkalmazottamról van szó és nem merem most zaklatni ezzel.

tegnapelőtt 18:15
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Sztem egyedi. A gyászt mindenki másképpen és más ideig éli meg. Nem tudhatjuk. Az biztos, hogy nem olyan, mintha a szüleit temette volna. Sztem hagyj neki bőven időt. Úgyis jelentkezni fog előbb-utóbb. Nálunk kollégám, egyben gyerekem ofője veszítette el 29 éves fiát. Nagyon nehezen dolgozta fel, ami érthető. Június elején halt meg és necces volt, vissza jön-e szeptemberben. Végül jött. De szörnyen nézett ki még akkor is szegény. Nem is tudom felfogni, milyen lehet. Én hagynám... tudja ő is, hogy az élet megy tovább és a munkahely is számít rá.
tegnapelőtt 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%

Eléggé érzéketlen vagy ha ez a legfontosabb problémád most.


Gondolj bele, a te gyereked halna meg, te mikor tudnál munkára gondolni?

tegnapelőtt 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
81%

2es

Pont ezért kérdezte mert nem tudja milyen és nem szeretné ezzel zaklatni ilyen nehéz időben. Viszont mivel a munka megy tovább szeretné tudni, hogy kb mennyi időre esik ki az egyik alkalmazottja, hogy legalább nagyjából tudjon kalkulálni. Nem mindegy, hogy 2 hét vagy 6 hónap.

tegnapelőtt 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Sajnos hónapok is lehetnek és ez normális ilyenkor. Ennel nagyobb tragédia és fájdalom nincs is.


Van másik gyereke? (csak mert miatta erősebbnek kell lennie).


Viszont te jó munkáltató vagy, hogy gondolsz a fájdalmára. Időt kell neki adni, és ne cseréljetek le, ha nem muszáj, az meg egy jó adag törés lenne neki.

tegnapelőtt 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ezt önszántából kell megtennie egy ilyen tragédia esetén. Részedről az lenne a legjobb szerintem, ha megnyugtatnád, és valami olyat mondanál, hogy ez tőle függ, amikor úgy érzi, hogy készen áll. De ez lehet hetek, hónapok, ezért érdemes lenne egy helyettest keríteni, addig még nincs.
tegnapelőtt 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

2-es, a munkáltató részéről is teljesen érthető a helyzet és egyáltalán nem érzéketlenség.

Nálunk is, ami pedig nem is vállalkozói szféra, pontosan ki van számolva a létszám. Ha valaki tartósan kiesik, nem tudjuk helyettesíteni. Ahhoz státusz kell, új ember, mert senki se a napot lopja.

Így van ez talán a multikat kivéve, ahol jellemzően pont a helyettesítőség miatt úgy feldarabolják a munkát, hogy barki be tud ugrani, a legtöbb cégnél.

Na most emiatt tudnia kell a főnöknek, hogy mit csináljon.

Ha felvesz egy embert és emberünk egy hét múlva visszajön, ciki van.

Ha nem vesz fel és hónapok telnek el, akkor meg a vállalkozást veszélyezteti.

Egyébként sok mindentől függ. Ő az egyetlen kereső? Van még gyerek? Férj/feleség? Ha van eltartandó gyerek, esetleg házastárs nem dolgozik, akkor kénytelen összeszednie magát.

Ha van passzív jövedelme, nincs másik gyerek, akkor sok idő is eltelhet.

Én nagyon sokáig nem akarnék visszamenni, mivel a munkahelyem pont olyan, hogy csak felszakítanak a sebeket. Rengeteg pletykás nő, aki nem hagyna békét, így bőghetnék non-stop.

Valószínűleg fizetés nélkülit kérnék és utána home office-ból dolgoznék esetleg.

tegnapelőtt 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 tothp ***** válasza:

Ha a viszonyotok több mint vezető-alkalmazotti kapcsolat, és mondjuk a munkahelyi környezet is általában barátságos, akkor óvatosan, az emberi oldalról megközelítve lehet nála puhatolózni. Talán neki is könnyebb lehet a probléma feldolgozása, ha nem csak a saját gyászával van összezárva.


De ha csak a "létszám" hiányzik, akkor elengedném a témát.

tegnap 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!