Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Fura,hogy hiányoznak a Covid...

Fura,hogy hiányoznak a Covid intézkedések és pozitívan tekintek arra a korszakra?

Figyelt kérdés

Én akkortájt végeztem az egyetemen.Utána egyből home officeban kezdtem a munkában.

Nekem az a rész tetszett, amikor már volt online oktatás meg home office.De, még kijárási tilalom nem volt és az éttermek is nyitva lehettek.

Én szerettem azt az időszakot, olyan nyugalom volt.Pozitív, megnyugtató érzés visszatekinteni rá.

Persze, az nem volt jó,hogy sokan betegek lettek, meghaltak, de más tekintetben jó volt a Covidos korszak.


Azóta sajnos a homee officet visszavették két napra, ami miatt munkát nézegetem az állásokat.



jún. 26. 20:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
82%

én is imádtam, ne viccelj, bárcsak újra jönne!!


200-250 ft volt a benzin, kocsikáztam az üres hungária körúton mintha nem lenne holnap

este 8-kor már néma csend volt, semmi forgalom. úgy aludtam reggel 10-ig mint a tej :D


a sok csóró, ápolatlan proli nem lógott a nyakamban a közért soraiban


beteg voltam (vagy csak azt mondtam), felhívtam az orvost azt mondta "ohh két hét betegszabi, recept és beteglap a felhőben, benne gyere a rendelőbe!! " :D


egyedül a maszk volt a kellemetlen.

jún. 27. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
76%

Aaaah, ne is mond! Imádtam, hogy mindenki otthon maradt! Felmentünk Pestre anyósékhoz, full üres az egész város, 2-3 autó jött szembe, akár keresztbe is állhattam volna az úton, vagy driftelhettem is volna 😁 Imádtam, hogy csend van, tiszta volt a levegő, és arról cikkeztek, hogy az öblökbe a hajóforgalom csökkenése miatt visszatértek a delfinek/bálnák. Indiában annyira eltűnt a folyamatos szmog, hogy a nagyvárosokban is látni lehetett a Himaláját, amire évtizedek óta nem volt példa.


Imádtam! Sajnos nekünk nem volt HO, egyik bunkó igazgató elkaszálta a lehetőséget, pedig nagyon jó lett volna. Talán egy kollégám még most is élne, ha otthon maradhatott volna :(

jún. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én is introvertált vagyok, és ...vára rühelltem. Elbocsájtottak, el kellett mennem a szeretett munkakörömből egy gyorsétterembe, ahol egész nap emberekkel kellett kommunikálnom. Soha ilyet még nem éltem át, minden nap rettegtem attól, hogy ha azt a munkát is elveszítem, akkor végleg vége a dalnak, akkor hajléktalan leszek. Az összes örömömet elvették, ha emlékeztek rá, lezárták a parkokat, nem lehetett uszodában, edzőteremben sportolni, nem lehetett meginni egy sört a barátaiddal, de cserébe, ha kimentél volna pl. a budai helyekbe, vagy a Pilisbe egy kicsit elvonulni, tömegnyomor volt. Egy ponton dugó volt a Mártában, mert a fél ország elindult oda szánkózni. Ráadásul én lakótársakkal laktam abban az időben, szerinted egy 10-es skálán mennyire kaptam agyf...t, hogy azelőtt az egyik fixen nem volt otthon hétköznap 7.30 meg 4.30 közt, a másik fixen nem volt otthon heti öt nap délután kettő és hajnal egy közt, tehát mindig volt idő, amikor tudtam, hogy csak én leszek otthon egyedül, mert nem azért laktam lakótársakkal, mert annyira akartam, hanem, mert méregdrága egy saját garzon, és erre egyik napról a másikra mindkettő otthon van 24/7ben?! Ja, mindhárom, még élő nagyszülőm meghalt, egyik sem covidban, de egyikhez sem engedtek be, nem engedtek látogatni, elbúcsúzni... Haldokló rokonhoz elvileg kellett volna. Egyik nagyanyám a belgyógyászaton feküdt, és pénteken akartam menni, elutasítottak, hogy nem haldoklik (azzal hívott fel, hogy menjek, mert ő úgy érzi, hogy de), madj vasárnapra virradó éjjel meghalt.

Nagyon tudom értékelni, mikor valaki nosztalgiázik a covid-lezárásokkal kapcsolatban, mert felnőttként konkrétan nincs olyan része, amit ne tehetnél meg most is. Nem akarsz emberek közé menni? Akkor nem mész. Senki nem tart fegyvert a fejedhez, lehet keresni távmunkát, meg olyan állást, ahol van HO, vagy ha számodra elérhetetlen, akkor lehet képezni magad, hogy később legyen. Lehet rendelni a bevásárlást, én is szoktam, leteszik az ajtóm elé, ha úgy kérem, szóval még egy "helló, köszi" erejére se kell interaktálnom senkivel - bár egyébként nem halok bele, ha mégis kell, nem szeretem, de akinek ennyi problémát okoz, az szerintem nem (csak) intro, hanem lehet, hogy szorong, vagy valami más baja van, amivel meg foglalkozni kellene.

jún. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!