Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, hogy az...

Mi az oka annak, hogy az emberek a Facebookon a kommentszekcióban sokszor undorító módon bántják egymást?

Figyelt kérdés

Nagyon trágár, nagyon buta módon elküldik egymást melegebb éghajlatra, anyáznak, lehülyéznek, lebuz*znak mindenkit aki nem ért velük egyet.

Legyen szó kb bármiről, bármilyen cikk alatt képesek egymásba állni. Most éppen egy focis téma alatt olvasgattam a kommenteket, borzalmas milyen ellenségesek egymással az emberek. Elszomorító.

Mi az oka ennek, miért ilyen gonoszak egymással? Miért írnak egymásnak ilyen csúnya dolgokat csak azért mert más véleményen vannak?


jún. 26. 15:29
 1/8 A kérdező kommentje:
A focis témát csak példának hoztam, egyébként tényleg bármilyen téma/cikk alatt képesek erre. Legyen az zene, film, játék, bármi.
jún. 26. 15:30
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Nem csak a Facebookon, itt is.
jún. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2

Igen

jún. 26. 15:37
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezek az emberek a való életben a szemedbe mosolyognak, a hátad mögött meg legszívesebben beléd vágnák a kést. Megkeseredett, kiégett emberek, akik a saját sivár életük miatt az egész világot gyűlölik.
jún. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem, főleg amikor megnézem a profiljukat az ilyen mocskolódoknak és sokszor idős néni-bácsi unokákkal...nem tudom, hogy nem szégyellik magukat arccal-névvel ilyeneket írogatni. Tényleg jelentéktelen dolgokon os össze-tudnak veszni, pl egy recepten, vagy hogy nokedli vagy galuska az étel neve stb. Még azt értem is, hogy a politikai témában összeugranak az emberek, de hogy egy receptes cikk alatt is kva anyázás lesz... Gondolom a politikai gyűlöletkeltés sem tett jót, mert sokan átvették a stílust, mivel ha a kormány megteheti, hogy ilyen hangnemet használ, akkor ők is... Nagyon szomorú, hogy a politikusok sem mutatnak jó példát az embereknek, pedig nekik kéne megmutatni,hogy lehet normálisan ütköztetni egymás véleményét akkor is, ha ellenkező dolgot gondolnak valamiről. De ez már nem megy, mert ki sem állnak vitázni, elfutnak az újságírók elől vagy undorító lekezelő válaszokat adnak. Ugyanígy nincs meg a vitakultúra a legtöbb emberben, mint a politikusainkban.
jún. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek frusztráltak is, nagyon sok a bennük felgyülemlett utálat, gyűlölködés, az említett frusztráció, megkeseredettek, cserébe van egy csomó idejük, így (többek közt) FB-n vezetik le a mindennapok gondjait. Annyira maguk alatt vannak, vagy annyira távol állnak attól, hogy boldogok, kiegyensúlyozottak legyenek, hogy kéretlenül öntik ki magukból, másokra, a h*lyeségüket. Aztán bele is lovallják magukat ebbe, illetve már fel sem fogják a szavaik, kijelentéseik súlyát, erejét.

Tudom, nem minden politika, de nem lehet ebből a témából kihagyni; ugyanis a propagandának, a drága kormánynak is ilyen a kommunikációs stílusa, ami csak tovább erősíti a népben, legalábbis egy bizonyos szint alatt, hogy ez a követendő példa, stílus.

jún. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az még hagyján, de én azt figyeltem meg, hogy ilyen 30+ meg 40+ éves emberek ilyen tipikus 13 éves hülyegyerek stílusban szokták konkrétan k*rvaanyázni egymást, miközben telecseszik vihogó meg röhögő emojikkal a beugatásaikat, szal visszasüllyednek egy ilyen kis netmajom-szintre, mintha konkrétan arra vernék magukat, hogy a neten senki sem tudja jól pofánverni őket. Ez talán még a beszólogatásnál is szánalmasabb. Elég elszomorító is, hogy ennyire lesüllyedt a hazai társadalom empátiában. És ez csak egyre primitívebb lesz.
jún. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%
Magyarok vagyunk, kipcsák-harcos nemzedék. Nincs több mondanivalóm.
jún. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!