Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért köszönik meg sokan, ha...

Miért köszönik meg sokan, ha a sorban előttük àlló rak elválasztó rudat a futószalagra a boltban?

Figyelt kérdés

Szinte mindig megköszöni a mögöttem álló, hogy felrakom a saját cuccaim után az elválasztót. De miért? :D az inkább nekem jó, hogy ne húzza le nekem másvalaki cuccait… (én pl pont a mögöttem állónak szoktam megköszönni, ha megelőz és előbb rakja oda)

Mi az oka ennek?


jún. 26. 13:02
1 2
 11/13 Seila ***** válasza:
100%

Igazából addig nem illik a szalagra kiraknod a cuccaidat, amíg az előtted álló nem végzet és neki illene odarakni az elválasztó rudat, ha nem, akkor te teszed oda.

Én sem szoktam megköszönni, de nekem már megköszönték.

jún. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ha belegondolsz, egy csomó ilyen teljesen fölösleges helyzet van. A pénztáros miért köszöni meg a vásárlást? Én miért köszönöm meg neki, hogy elvégezte a munkáját?

Vagy mikor szereztem a jogsim, úgy tanítottak, hogy ha a gyalogos egyáltalán csak megközelíti a zebrát, és talán, úgy tűnik, hogy esetleg ebben az évezredben még akár átkelne rajta, akkor meg kell állni, és át kell engedni. Ennek ellenére valahányszor gyalogosként közlekedek, és megáll egy autó, hogy átengedjen, intek neki, hogy köszi.

Ez ilyen kötelező udvariasság, mint hogy ha jön valaki, mögöttem pár méterrel, de egyértelműen ugyanoda, akkor kitartom neki az ajtót, vagy, hogy ha az első ajtón szállok fel egy buszra, akkor köszönök a sofőrnek, pedig a többi 183 embernek a buszon nem, vagy, ha másodiknak szállok be a liftbe a szomszéd mellé, és keringőzni lehetne, annyi hely van, akkor is megkérdezi, hogy én hanyadikra megyek, és benyomja a gombot, hiába nyomhattam volna meg én is.

jún. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Figyelmesség, esetleg kisebb kedves gesztus. Általában én is meg szoktam köszönni, de inkább olyan célzattal, hogy "nem nekem kellett odatenni".
jún. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!