Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért köszönik meg sokan, ha...

Miért köszönik meg sokan, ha a sorban előttük àlló rak elválasztó rudat a futószalagra a boltban?

Figyelt kérdés

Szinte mindig megköszöni a mögöttem álló, hogy felrakom a saját cuccaim után az elválasztót. De miért? :D az inkább nekem jó, hogy ne húzza le nekem másvalaki cuccait… (én pl pont a mögöttem állónak szoktam megköszönni, ha megelőz és előbb rakja oda)

Mi az oka ennek?


jún. 26. 13:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Mert kulturálisak.

Én is meg szoktam köszönni.

jún. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Én se mindig köszönöm meg, mert szerintem alap lenne, hogy felrakom a cuccaim után. Nem a mögöttem lévőtől várom el. Ettől függetlenül kedves gesztus megköszönni.
jún. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Semmibe nem kerül megköszönni, a mögötted jövőnek is jó hogy nem támad zavar és nem lesz ezzel időhúzás, és neki esetleg nehezebb lenne odatenni, sokszor nincsenek hátracsúsztatva az elválasztók.
jún. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Mad Max2 ***** válasza:
80%

Én sose köszönöm meg, de nem si várom el hogy más megköszönje


Amugy ez azért lett szokás szerintem, mert vannak akik szarnak mindenre és arra se képesek hogy azt a müanyag francot a cuccai elé/vagy mögé rakja

Igy aki odarakja az kellemes meglepetést okoz, és igy a kulturált emberek automatikusan megköszönik.

jún. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%

#4:

Mint írták feljebb, nem mindig vannak hátratolva azok az elválasztók, és nem mindenkinek olyan hosszú a keze, hogy elérje azt.

jún. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
8%

Én se szoktam megköszönni, alap dolognak tartom és el is várom hogy nekem odategyék, bár én sem teszem oda a mögöttem lévőnek, vegye el ő. Kivéve ha valami jó pasi teszi le akkor én is visszajelzek, de ha a kövér Mari néni vagy a melós Józsi vagy a szeplős Pistike rakja le akkor azokon csak átnézek vagy szánakozva nézek végig rajtuk hogy ők hozzám képest milyenek. Persze amúgy utálok boltba járni mert inkább az utóbbiak járnak oda, de sajnos muszáj, mert épp nincs senki aki lejárjon helyettem.

Jessica, 19, topmodell

jún. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%
#5 nyilván ha épp nincs egy darab se a közelben, akkor senki nem várja el, hogy odarakd🙄De ha van, akkor illene.
jún. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
31%

Én már jártam úgy, hogy a pénztáros odaszámolta az előttem állónak a terméket.

Nem volt elválasztás!

Várhattam egy szűk félórát mire kibogozták.

Én ha lehet, teszek rudat elém és mögém is. Nem szokták megköszönni.

Dd tudod, itt kezdődik az emberek megismerése.

Szoktam megszólítani emberek jó dologgal, néhányan durván reagálnak. Nem probléma!

De képzeld el, amikor majd nem jut kenyér mindenkinek!

jún. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%
Figyelmességnek tartják. Én is meg szoktam köszönni.
jún. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%

A 4# jól mondja.


Amúgy ez egy ilyen nemzet lett, hogy annyira eltávolodtunk már egymástól, hogy sokak jobban érzik magukat, ha úgy viselkednek, mint az agresszív kismalac a dzsungelben és semmi "köszönöm, kérem, szívesen" nincs a saját szókincsükben a sok "b+" és tsi. mellett.

jún. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!