Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha semmit nem...

Mit csináljak, ha semmit nem érek a munkaerőpiacon? Ha sose lesz munkám miért éljek?

Figyelt kérdés
Eddig csak pár hónapos közmunkáim voltak, ahol kihasználtak, és 60 ezerért volt úgy, hogy még túl óráznom is kellett, amit persze senki nem fizetett ki. Most itt vagyok 30 évesen, de nem tudom mi lesz velem. Ritka szerencsétlen vagyok. Bezzeg másoknak sikerül egyből egy csodás állást találni, nekem nem. Most jelenleg szakmát tanulok, de nem tudom, hogy azzal nagyon sikerem lesz-e, ami az álláskeresést illeti. Álmom volt mindig egy könnyű irodai munka, de ez úgy is csak álom marad, mert engem tuti nem vesznek fel egy olyan helyre, pláne diploma nélkül. Most jelenleg olyan szakmát tanulok, ahol güriznem kell majd.
jún. 22. 21:33
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Most is nem rég voltam az állásinterjún, de arra a munkahelyre sem vettek fel, pedig oda jó lett volna bekerülni, jó lett volna a fizetés is. Hát persze, hogy esélyt sem kaptam, sok sikert kívántak az álláskereséshez, hát azzal meg a seggem törölhetem ki.
jún. 22. 21:37
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi kognitív disszonanciát régen olvastam már.

"Bezzeg másoknak sikerül egyből egy csodás állást találni, nekem nem"-ezt honnan veszed? 8 hónapja vagyok munka nélkül, folyton interjúkra járok, sok sok elutasítást kaptam már. Pedig nem álmodok nagyokat. Ezek a tények. Mégis minden nap úgy kelek fel, hogy a remény él, mert teszek érte minden egyes nap. Nem egyszerű, de önbántással, valóságtorzítással, negativitással nem megyünk semmire. Én tudom, hogy mit érzel, de valahol biztos te is tudod belül, hogy amiket írtál, az nem igaz. Fogj egy tollat, papírt és írd le, mi mindent teszel a sikeredért és mi az, ami sikert már bezsebeltél. Hagyj időt magadnak gondolkodni. Mert az első negatív gondolatok mögött ott az igazság. Írj naplót, dühöngd ki magad, mert a munkáltatók zöme elcseszi az idődet, elpazarolja a tehetségedet és a munkakedvedet elveszik. Mert ez az igazság. Hidd el, jót fog tenni, ha reálisabban látod önmagad.

jún. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy így alakult.

Nem hiszem, hogy másnak könnyű volt, ne ebből indulj ki.

Mit tanulsz?

jún. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Jelenleg ruházati eladónak tanulok.
jún. 22. 21:47
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

Ez nem (csak) szerencse kérdése, tenni kell érte.


Először is miért nem olyan szakmát tanulsz, amiben szívesen dolgoznál?


Miért nem diplomázol, ha az hiányzik?

jún. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
84%

Az a probléma,hogy álmod volt egy könnű irodai maunka.Nem tudom hány éves vagy és nő,vagy férfi,de ha pénzt akarsz keresni,menj olyan területre,ami fogy és kell a lakosságnak.Szakmunkás,szakember,villamosvezető,buszvezető.stb.,amik hírtelen eszembe jutnak.

A semmirkellő légkondis irodatöltelékekkel szerintem kezd megtelni a piac.

Az ilyen fajták sírnak,rínak.

Én 55 évesen tele vagyok munkával,keményen meg kell érte dolgozni,de legalább napi 35-40 megvan úgy,hogy e mellet fizetem becsületesen a járulékaimat.

jún. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
76%

Csak kíváncsiság: anno amikor közoktatásban tanultál, mennyit tanultál valójában? készültél minden órára? minden órán jelen voltál? minden dolgozatra komolyan készültél?


igazából akkor megalapozhattad a munkaerőpiaci működésed.

jún. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

"Csak kíváncsiság: anno amikor közoktatásban tanultál, mennyit tanultál valójában? készültél minden órára? minden órán jelen voltál? minden dolgozatra komolyan készültél?"


Ha a válaszom igen, akkor mi lesz? Az hogy pl. nem nagyon hiányoztam a suliból, annak semmi köze ahhoz, hogy nem találok munkát.

jún. 22. 21:56
 9/19 anonim ***** válasza:
27%
van köze csak már elsüllyedt regresszió...
jún. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
27%
Férfi vagy vagy nő?
jún. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!