Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elvileg létezik a karma, de...

Elvileg létezik a karma, de akkor miért nem volt semmilyen negatív következménye annak, ha fájdalmat okoztak nekem?

Figyelt kérdés

jún. 21. 13:34
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Mármint a másik fél számára...
jún. 21. 13:34
 2/25 anonim ***** válasza:
90%
Mert sajnos nem egészen így és nem azonnal történik... Megy tovább azon, amiket meg kell élnie. Amiket akkor-is meg kell, ha nem hibázik. Mindenféle sorsszerű téma nélkül saját életünkre is érvényes, hogy egy elhibázott helyzet talán csak hosszú évek múlva csapódik le rajtunk.
jún. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Antiszociális lény ***** válasza:
96%

"Elvileg"


Szeretnék kérni akkor erre egy tanulmányt ami hiteles és igazolja az állításod.


(Nyilván ilyen nem lesz, tehát gyakorlatilag nem létezik.)


Persze lehet itt ágálni ez ellen, de nem létezik karma, sors és semmi ilyen. Attól, hogy egy idő után aki rosszat tett azzal történik valami rossz az nem a karma, hanem valószínűleg az életvitele következménye vagy szimplán úgy jár, mint bárki más. Senki nem éli le úgy az életét, hogy ne történnének vele rossz dolgok. Nem értem, hogy 2024-ben miért olyan bonyolult feladat egy kicsit logikusan gondolkodni..

jún. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
16%

#3

A vallásra, Istenre is van valami hasonlóan szép magyarázatod?

Miért kell mindenre ilyen materiális szinten válaszolni?


Kérdező, én most élem ezt át lassan egy éve, hogy aki nekem rosszat tett pár éven keresztül (kollégám), az most az életéért küzd, betegen.

jún. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Nekem mondjuk elég lenne, ha bocsánatot kérne, őszinte megbánást tanusítana, igazából nem vágyom más szenvedésére.
jún. 21. 13:52
 6/25 Antiszociális lény ***** válasza:
100%

#4


Remek ember lehetsz, hogyha ezt úgy érezted le kell írnod. Milyen jó dolog is a karma, hogy aki neked rosszat tett az lehet, hogy meghal. Biztos megérdemelte, nem? Legalábbis ez jön le a leírtakból..


"A vallásra, Istenre is van valami hasonlóan szép magyarázatod?"


Van rá magyarázat..


Véleményem szerint nagyon kártékony dolog, kevesen tudják úgy megélni a vallást, mint egy jó dolog ami hitet és megnyugvást vagy esetleg vigaszt ad az embereknek, attól függetlenül, hogy ugyan annyira valóságos dolog (mivel nincs rá semmilyen bizonyíték, egyikre sem) mint a karma.


Az esetek többségében inkább lerombolja a logikus gondolkodást, frusztráltak lesznek tőle és pontosan ugyanolyan gyűlölködő szemetek maradnak (mint amilyenek alapból lennének) akik esetleg kárt tesznek másokban, mert más nézetett vall, mint ő. A vallás csak egy ürügy. Pont olyan, mint egy politikai nézet kb. Aki mást mond az döglene meg.. Nyilván nem mindenkinél van így, de sok esetben igen.


Én majd akkor hiszek Istenben, ha bebizonyítják a létezését. Addig pedig maradnak ilyen gondolataim és maradok realista.

jún. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
24%

#6

Figyelj, mindenki úgy él, ahogy akar. Amit adsz, azt kapod vissza. Én nem ártottam az illetőnek, de ő igen nekem. Nos, most a fagyi visszanyalt. Persze a legdurvábban, de nem én intéztem ezt és soha senkinek nem kívántam a halálát.


Nem kell mindenre logikus magyarázatot adni.

jún. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Antiszociális lény ***** válasza:
87%

#7


Igen, végülis szíved joga baromságokban hinni és a hülyeséget terjeszteni. Mindenkinek lelke rajta, hogy mit csinál. Én is arra válaszolok logikusan amire csak akarok, hiszen szívem, joga.

jún. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
11%

#8


"A karmát nem Isten (Brahman, Ísvara) hozza létre, hanem mindenki maga teremti; minden egyes ember saját tetteinek, gondolatainak és vágyainak az eredménye.

Az indiaiak azt mondják, hogy ha tudni akarod valaki múltbeli karmáját vagy tetteit, nézd meg a jelenlegi életét. Ha meg akarod ismerni valakinek a jövőjét, nézd meg a jelenlegi tetteit. Viszont semmit nem tudunk tenni azokkal a karmákkal, amelyeket a múltban hoztunk létre. Azok olyan nyilak, amelyeket már kilőttünk, néhányuk már földet ért, mások még nem.

Bármit teszünk, mondunk vagy gondolunk, az karma. A szó azt is jelenti, hogy amit elvetünk, azt elkerülhetetlenül le is kell aratnunk. Minden cselekedet valamilyen visszahatást vált ki. Minden oknak van valamilyen következménye. Minden gondolat, szó, tett, sajátos következményekkel jár."

[link]


Bár tudom, hogy a hozzád hasonló materialista gondolkodású úgysem fogja elolvasni, de azért itt hagyom.

jún. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Antiszociális lény ***** válasza:
74%

#9


Legalább megfogadtad a tanácsom és sikerül a hülyeséget terjeszteni. Tudom, én vagyok a szar, mert mertem logikusan gondolkodni és eszerint válaszolni. Továbbiakban nem kívánom veled karöltve offolni a kérdést.

jún. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!