Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a kiút a kilátástalanságból?

Mi a kiút a kilátástalanságból?

Figyelt kérdés
Eluralkodott rajtam a quarter life crisis, vagyis a kapunyitási pánik, emiatt sokat aggodalmaskodtam az elmúlt 1,5-2 évben. Nemrég jött egy lehetőség, aminek az elérése óriási motivációt adott, úgy éreztem, hogy visszataláltam a valódi önmagamhoz, boldog voltam. Mindaddig, amíg szerte nem foszlott ez a lehetőség, az egyetlen kapaszkodó, ami kivezetett volna ebből a hosszú idő óta tartó kilátástalan, motiválatlan kallódásból. Azóta megint nem találom a helyem, nincs motivációm, unalmasak a régen szeretett zenéim is, hiába van nyár, hiába süt a Nap, hiába sötétedik későn, hiába minden. Üresnek, csalódottnak, szomorúnak érzem magam és kilátástalannak látom a helyzetem.

jún. 16. 22:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem jobban kéne ismerni a helyzetedet ahhoz, hogy értelmes tanácsot lehessen adni.
jún. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon sokáig nem körvonalazódott bennem, hogy mit szeretnék az életben, ez már önmagában nagyon aggasztó érzés. Kitaláltam, hogy milyen irányba szeretnék elindulni egyetem után és hol, elképzeltem, hogy milyen életet szeretnék, milyenné szeretnék válni. Elkezdtem munkát keresni, találtam is egy olyat, ami kísértetiesen beleillett a víziómba, de az utolsó kör után nem rám esett a választás. Lehet mondani persze, hogy majd lesz másik… igen, de én ezt szerettem volna nagyon és azon a helyen, ahol meghirdették. Most megint nem tudom mi lesz. Vagyis azt tudom, hogy mit szeretnék, csakhogy nem találkozik a valósággal az elvárásom. Azt hittem, hogy végre kijutok ebből a tehetetlenségből, annyira hittem benne és annyira hittem magamban, de nem sikerült. Egy lépést nem jutottam előrébb.
jún. 16. 23:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez még mindig elég absztrakt. Én a saját példámat tudom csak elmesélni:

Anno 8 éve hasonló helyzetben voltam. Röviddel diploma után. Nem feltétlen tudtam mit akarok. Jelentkeztem külföldre PHD-re, nem vettek fel. Másik céghez, ami jónak tűnt, nem vettek fel.

Végül felvettek egy helyre, ami csak nyomokban felelt meg az igényeimnek. Ott lehúztam 2 évet, majd egy másikon 3-at. Végül felvettek egy olyan céghez, ami abszolút nem volt fent a radaromon, de minden szempontból tökéletes, 2 és fél éve ott vagyok.


Szóval szerintem ne ragaszkodj egy helyhez, hagyd, hogy jöjjön, ami jön.

jún. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de az àlommunka sem fog boldoggà tenni. Kipipàlod majd hogy megvan, és még elkeseredettebb leszel, mert ez se működik akkor egy reménnyel kevesebb.
jún. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!