Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok azokról, akik...

Mit gondoltok azokról, akik felnőttként képesek ovis módon mások nevét direkt rosszul használni?

Figyelt kérdés
Például annó voltak akik a Márki-Zay Péter nevén gúnyolódtak, mostanában meg sokat látom, hogy pl. Azahriah nevét írják direkt rosszul. Függetlenül attól, hogy kedvelek e valakit vagy sem, szerintem ez nagyon dedós szint, és az illető csak magát járatja le vele. Ti mit gondoltok az ilyen emberekről? Szerintetek miért csinálják ezt? Ezzel próbálnak sértegetni?

jún. 11. 08:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
69%
Ezzel lehet, hogy tudatosan szólítja meg a legprimitívebb embereket.
jún. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
57%
Ez pl vicces :) [link]
jún. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Dedós béna dolog, főleg ha érezhetően rosszindulatú “poén”.
jún. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem a szándéktól függ.

Ha pl. valakinek alapjáraton olyan neve van, ami becézgetve vagy picit "megmásítva", átköltve vagy máshogy kiejtve vicces, esetleg kedveskedő és ezzel nem sérti a név tulajdonosát, az szerintem tök oké. Vagy a fent említett Benedict Cumberbatch névgenerátor is tényleg vicces. :)

De amikor valakit szándékosan rosszindulatból, ártó szándékkal, kigúnyolva neveznek másképp - főleg a politikában gyakori ez -, az szerintem végtelenül aljas. A hideg futkos a hátamon az ilyen Karigerizéstől meg Ovi-zástól meg Viktortázástól, Fletózástól, Takony Árpádozástól és társaiktol, bármelyik oldal is mocskolja ilyesmivel a másikat. Rosszul vagyok az ilyesmitől. Nem csak simán dedós szintnek gondolom, hanem kifejezetten hányingerkeltő a mögötte meghúzódó aljas, rossz szándék és végtelenül kellemetlenül érzem magam, amikor valakinek ez okoz lelki orgazmust, ha gúnyolhatja a másikat, akit nem kedvel.

jún. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem is dedós, tipik kamaszos viselkedés, ami egy felnőttnek már erősen nívón aluli. Időnként belefutok saját szellemi termékekbe, amiket viccesnek találok, de a neten elterjedt szarok szajkózásától belül mindig számolok csendesen.


Kicsit off, de eszembe jutott egy csak lazán kapcsolódó jelenség: a közhelyesen rosszul ejtett külföldi brandek. Én nem tudom, mi a f.szom jelent akkora kihívást abban, hogy a lidl nevét kiejtse valaki, de elképeszt, hogy egy egész társadalom űz sportot a lidlizésből, lidezésből - nem beszélve az ósönözésről.

jún. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

#5

Nekem pl a Lidli és az Ósön a családtól ragadt rám, mindenki így hívja a környezetemben 😂

jún. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

"Nekem pl a Lidli és az Ósön a családtól ragadt rám, mindenki így hívja a környezetemben"


Elfogadom, meg beletörődtem a dologba, de engem még mindig idegesít :D.

jún. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
51%
Én csak Azahriát hívom Bazáriának, az isztambuli bazáros, kebabos zenéje miatt.
jún. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
#8 és nem érzed, hogy ez nagyon gyerekes?
jún. 11. 17:34
 10/23 anonim ***** válasza:
33%
#9 Egyáltalán nem. Kellene?
jún. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!