Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Fodrászok, fodrászhoz járók...

Fodrászok, fodrászhoz járók és mindenki! Mit csináltál volna ebben a helyzetben? A fodrász rendesen elxúrta a hajat (pedig nagyon egyszerű fazont kértem) és beszólogatott, magát pedig dicsérgette. Lent több.

Figyelt kérdés

Voltam női fodrásznál. Elmondtam a fodrász hölgynek, hogy milyen frizurát kérek. Körben legyen vízszintes, a hossza pedig akkora, hogy az első tincseket be tudjam tenni a füleim mögé. Alig kellett volna néhány cm-t levágni. Elvállalta. Elkezdte levágni, szóltam, hogy még vágjon, mert hátul hosszabb volt, mint elöl. Nagyon kicsit vágott belőle, kértem, hogy még vágjon. Felcsattant, hogy ő "NEM TUD" többet vágni. Csak néztem. Még ott ültem a székben és kértem, hogy vágja vízszintesre, hogy hátul ne legyen hosszabb, mint elöl. Újra ugyanazt mondta: nem tudja megcsinálni.

Hm???!!!

Otthagyott és felszólított egy nőt, hogy menjen, tehát le voltam koptatva.

Azalatt a pár perc alatt pedig, amíg a kezei között voltam, végig fikázta hajamat - miért vannak ősz hajszálai?! Erre nem is mondtam semmit.

Azt is mondta, hogy neki milyen erős haja van, az enyém pedig milyen vékony szálú (pedig közepes nekem és szerintem neki nem volt erős, de ezt nyomatta).

Évtizedek óta dolgozik fodrászként - mint ezt abban a pár percben megtudtam.

Hogy-hogy nem tudott annyit levágni, amennyit kértem?

Miért osztott végig, holott én nem tettem semmit ellene?

Adtam neki borravalót, de aztán később azt gondoltam, hogy nemhogy borravalót nem érdemelt (ez fix), hanem még fizetni sem kellett volna. Lehet ilyet csinálni, ha elégedetlen vagyok a munkájával és a hozzáállásával?



jún. 7. 18:26
 1/10 anonim ***** válasza:
10%
Igazán nem lehet tudni, MILYEN lett az eredmény, de abban nagyon igaza van, ha folyamatosan okoskodsz, a legjobb, amit tehet, ha nem foglalkozik veled.
jún. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Tehát kifizetted, borravalót is adtál, és most nekünk panaszkodsz?

Nem értem mi a kérdés.

Minden helyzetben, ami neked nem jó, ott és azonnal állj fel, mondd meg, hogy ennyi, nem tetszik amit csinál, viszlát.

Erre ennyit lehet mondani. Tényleg nem értelek.

jún. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%

Nekem is van hasonlo tapasztalatom. Pl nem mosta le a hajfestéket 1 oraig se és ez miatt foltokban hullott ki a hajam erre röhögött..

Aztán direkt full laposra szárította ki hogy jó ronda legyen mert szerinte nekem az áll jól.

Ezek nem azt csinálják amit kér az igyfél hanem amit ők akarnak.


Volt olyan is hogy göndöríteni mentem el bedauerolta ugyan, de kiszárította egyenesre az egészet mert szerinte nem szép a göndör loknis haj nekem jobban áll az egyenesszálú.



Ja meg baloldalt hosszabb lett a hajam mint jobb oldalt erre azt mondja jobban is néz ki igy, hogy asszimetrikus(nem akartam asszimetrikus fejet!)ilyesmi hajnál rendesen nekem tré ha egyik oldal hosszabb egyformának szeretem

[link]


A sminktetkosrol meg ne is beszéljunk. Szándékosan az ellenkezojét csinálta annak amit kértem.


Es ilyenkor amugy en se tudom hogy a vevő/ügyfél köteles fizetni ilyen esetekben?

jún. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%
#3. Ha ez lett a végeredmény, szerintem jó lett a hajad, de tényleg picit látszik h az egyik fele hosszabb mint a másik. Mindenesetre nagyon jó érzés mikor nem azt csinálják a saját fejeddel amit te akarsz, mert nekik úgy áll fel :))
jún. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

Az csak kép a netről hogy ilyesmi a hajam. 2 oldalon egyforma hosszura hagyva a jó.

És vagy 3-5 centivel tért el el az egyik oldal!dehát a fodrásznak ez jó meg még szebb is. Azt meg lesz.rja, hogy én mit akarok!

Amugy női fodrászok de szerintem ezek direkt qrják el és nem véletlenül.

jún. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Katona Dius ***** válasza:
78%

Én is jártam úgy többször, hogy nem úgy melírozták vagy vágták, ahogy kértem. Jóval többet vágott, asszimetrikusra vágta, teljesen más fazont vágott, valahogy egyik sem tudta megcsinbálni, amit kértem. Pedig nem kértem sokat, U alakúra vágják és a felső tincsek legyenek rövidebbek. Még képet is vittem. De egyiknek se ment.

[link]

Ilyet kértem, de sosem ez lett a végeredmény. Meg sem közelítette.

Azóta meguntam, magamnak vágom, ha el van töredezve. Kínszenvedés, és sokáig tart, mire magamnak megcsinálom, de inkább legyen olyan a végeredmény, amilyennek szeretném, minthogy megint valaki jól elbassza sok pénzért.

jún. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősömnek kellett megigazítani a haját, ilyenre:


[link]


Ilyesmi lett:

[link]


A fodrász nem úgy értette, hogy 2cm-t a végéből...😌

jún. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Borotváld kopaszra az egészet, ha már így alakult.
jún. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer, először és utoljára voltam fodrásznál, 15 évesen. Fenék alá érő erős, egészséges hajam volt, általában, ha már a wc-re menet fel kellett fognom a hajam, akkor valamelyik családtagom levágott a végéből 10-20 centit, még így is nagyon hosszúnak számított, és büszke voltam rá. De akartam az élményt, hogy én is elmenjek egyszer fodrászhoz, és ott valaki levágja a hajam, na olyan jól sikerült az "élmény", hogy azóta se voltam.

Az akkor fenék alá érő hajamból kértem 15 centi vágást, semmi többet. Ebből a fodrász csinált egy épp, hogy hátközépig érő, akkor divatos tépett, réteges frizurát, eleve mikor megláttam, mennyit vágott le, kifizettem ugyan, mert 15 évesen még nem mertem ellent mondani senkinek, de végigsírtam az utat haza. Következő nap nem mentem iskolába, mert hogy így én nem mutatkozhatok. Éveken át tartott, hogy a kis nyomorult rétegeket, amik egyébként minden hajmosás után úgy néztek ki, mint a szénakazal, egy szintbe hozzam, és további évek, mire visszanövesztettem, úgy, hogy nagyon gyorsan nő a hajam.

Soha többet ebben az életben senki hozzá nem nyúlhat a hajamhoz, nagyjából 2006 körül történhetett a dolog, 2011-ban érte el a hajam a régi hosszát és "fazonját", azóta menetrendszerűen én magam minden nyár végén levágok belőle 20 centit, de hogy más nem nyúl hozzá soha, amíg elfekvőbe nem kerülök, az 100000%.

jún. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Akik maguknak vágják a hajukat a következő kérdéshez tudnak írni?

https://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__bor-es-haja..

júl. 9. 16:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!