Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a bajuk az embereknek a...

Mi a bajuk az embereknek a prolikkal?

Figyelt kérdés
Sokszor hallom, hogy a orolik így, a prolik úgy, meg hogy minden rossz a prolik miatt van. De tulajdonképpen mi a baj velük? Ha jól tudom munkást vagy bérmunkást jelent a kifejezés.

jún. 5. 16:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
23%
Ezt én sem értettem sose. Az un "prolik" nélkűl egyik társadalmi réteg sem lenne magasabb szinten egy mezőn legelésző szarvasmarhától!
jún. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Rosszul tudod, manapság a "proli" egyértelműen pejoratív kifejezés a tanulatlan, igénytelen, suttyó, alja rétegre. Körülbelül "fehér cigány" kategória. Más országokban is megvan a maga kifejezése, például USÁ-ban a "white trash".
jún. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A "proli" inkább viselkedéskultúrát jelöl.

Egy bankár is lehet "proli"!

jún. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

Koràbban írtam erről egy hosszú kommentet, hogy a proli definíciója a mai hasznàlatban eléggé önellentmondàsos. Az stabil hogy egy műveltségben és tàrsadalmi helyzetben alacsonyan lévő munkàs ember. Viszont ezen túlmenően össze-vissza megy a prolizàs. Nem akarom mindet újra leírni, de ha belenyugszol a helyzetedbe és örülsz annak amid van az prolis, ha törtetsz az is prolis sokak szemében.


Szàmomra tovàbbra se jelent a szó többet mint egy munkàsosztàlybeli embernek szànt leminősítő prejoratív jelzőt.


Viszont igen, jól tudod. Leginkàbb egy promitív gondolatokkal rendelkező, mànak élő, munkàsosztàlybeli műveletlen ebert jelent amikor nem randomok fejéhez vàgjàk.

jún. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A proli kifejezést manapság már nem a társadalmi státusz, hanem a viselkedés alapján használjuk.
jún. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%
Nekem semmi bajom nincs velük ameddig nem zavarnak pl. tolakodnak, hangosak egy moziban, stb.
jún. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
18%
Az eredeti szóból eredeztetve akkor önmagunkal is bajban vagyunk. Ugyanis az emberiség ~98%-a egy proli. Az 1-es válaszoló kapizsgál is valamit.
jún. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
25%
A proli olyan mint a probiotikum. A proliból a szervezet egyfajta li-t tud előállítani, ezért li hiány esetén orvos is felírhatja.
jún. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

#6

Semmi bajom veluk, amig otthon a 4 fal kozott csinaljak

jún. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
35%

#7:

Hát persze, te olyan hülye is vagy, mint az #1-es. Grat. 😆

jún. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!