Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Magyarországon miért ilyen...

Magyarországon miért ilyen depressziósak az emberek, illetve előítéletesek?

Figyelt kérdés

máj. 28. 17:21
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

"az emberek vàltanak egymàssal pàr kedves szót az utcàn közvetlen módon"


Én podcasteket hallgattam más országokról, legtöbb helyen a közvetlen segítőkészséget, emberiességet emelték ki. Hogy nem azért segít a másik, hogy haszna legyen belőle, hanem van bennük egy őszinte kedvesség.


Volt egy podcast a polgárháború előtti Szudánról. Az előadó rengeteget járt kint, azt emelte ki, hogy alapvetően mindenki kedves és mindenki "kér". Ha katona, rendőr, határőr ellenőriz az is "elkéri" a papírjaidat, megkérdezi hogy telik a napod, ha megadod neki a tiszteletet és te is "kéréssel" állsz felé akkor segíteni fog.


Volt egy podcast ahol Urbexeseket fogtak el orosz katonai őrök majd átadták őket az orosz KGB-nek kihallgatásra. Azt mondta, hogy még azok is megadták neki a tiszteletet miközben kiemelte, hogy nincs az a fellengző, lekezelő, én vagyok a hatalom stílus mint amit az átlag magyar rendőrnél tapasztalt amikor itthon fogták el.

máj. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Szerintem a pártok médiában megjelenő vetélkedése is sokat ront ezen. Mind két oldal túloz, minden rossz,a amit a másik javasol, csinál.

Illetve valaki szerint a hosszú török, orosz megszállás is rosszat tett a magyar léleknek.

Erre reflektálni/változtatni kicsit minden generációnak feladata. Én - bár magam is egyfajta depresszióval küzdök - igyekszem szépet, jót adni a társadalomnak, igyekszem, hogy itt jobb legyen. Tegyetek ti is így! :-)

máj. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!