Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért a fejlövést alkalmazták...

Miért a fejlövést alkalmazták legtöbbször mint kivégzési módot?

Figyelt kérdés
A túlélési esély nagyon kicsi, viszonylag olcsó és a halál sokszor azonnali így az áldozat sem szenved?

máj. 27. 19:16
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Labloves nem lenne olyan hatasos.
máj. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Elég sok állítást teszel, amit nem támasztottál alá, és logikusan sem igaz.


Eleve a fejlővést könnyebb túlélni, mint szíven lövést.


Tűzfegyverrel kivégezni embereket inkább háborúban szokás, de ott is probléma, hogy nem lehet pazarolni lőszert. Ráadásul nem is olyan régen van tűzfegyver, ezért sem lehetett a leggyakrabban használt eszköz.

máj. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Metionin ***** válasza:
95%
Van erre adat, hogy azt alkalmazták legtöbbször? Milyen időintervallumról beszélünk? Én az akasztásra tippeltem volna.
máj. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát én meg úgy tudom,hogy lőfegyveres kivégzés esetén leginkább sortüzet alkalmaztak.Tehát egyszerre többen lőttek rá a halálraítéltre.
máj. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Szovjet módszer.
máj. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#4: Az csak a hivatalosan golyó általi halálra ítéltek esetében van. Ha csak ki akartak végezni simán tarkón lőttek. Mint pl. Katynban mindenkit. Gyors, biztos, "tiszta" munka.
máj. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kar hogy nem inditottal szavazast, en is akasztasra tippelnek inkabb, feltetelezve hogy nem csak mondjuk a 20.szazadra vagy kivancsi.
máj. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A tarkónlövés nem hivatalos kivégzési módszer volt, mivel többnyire az utcán csinálták.
máj. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

6


Oké.Persze.DE most én nem a háborús bűnösök által elkövetett mészárlásokra gondoltam.És szerintem a kérdező sem.

máj. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
85%
#9: Nos nem egyértelmű, hátha pontosít. Mert ugye nem csak hivatalos kivégzés létezik, van, ahol az a legkevesebb.
máj. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!