Cáfoljatok meg ebben - az egyetemista kor a legcsodálatosabb az ember életében. Nem így lenne?
-Még bőven fiatal vagy, de már elég idős is ahhoz, hogy gyakorlatilag akármit csinálj, telistele energiával, lehetőséggel
-Rengeteg szabadidő és flexibilitás - ha kell, felszabadítod a pénteked, ha kell, akkor reggelre nem veszel fel órát és "éjjeli bagolykodhatsz"
-Hasonlóan középiskolához, itt is van egy hosszabb nyári szünet, plusz a regisztrációs hét is valamelyest annak minősül
-Egyetemistaként tied kb a világ: Nincs idióta főnök, nincsenek csekkek, nincs 8-10-12 órázás, kismillió hitel (ami ebben az országben elengedhetetlen, ha már a nettó medián átlagkereset kb 260e), a család valamelyest támogat és diákmunkát is vállalhatsz
-Kapcsolatépítés, erasmus, világjárás - ezeket már 30 évesen nem tudod megtenni
-Erőd teljében vagy, külsőre és belsőre is ilyenkor a legszebb/leghelyesebb az ember
Kinek-kinek.
Nekem sok nehézséget okozott az egyetem, különösen az elején. Magányos voltam, nem voltak barátaim. A vége felé lett egyre jobb.
Nekem pl. a gimnáziumi éveim sokkal jobbak voltak.
Pénzed nincs, csak ha a szüleid adnak, vagy ha dolgozol (de akkor szabadidőd nincs).
Flexibilitással a többség semmit nem kezd, csak szétfolyik, mint a fos.
A nyári szünetben dettó.
A vizsgák, meg az idióta profok nünükéinek való megfelelés engem sokkal jobban kiidegelt, mint utána bármelyik munkahelyem, vagy a saját cégem vezetése.
A nettó medián átlagkereset 340k
30 évesen is ugyanazokat, vagy többet tudsz megtenni a világban, ha akarsz.
Lányokra igaz. Erőd teljében férfiként 30 körül vagy.
Összességében az az egyetemista élet amit leírsz azoknak jó, akik szeretnének felelősségtől mentesen még gyerekek maradni, mert a felelősséget, hozzáadott értéket, és mindent ami maradandó egyfajta szenvedésnek fogják fel. Vannak olyanok akik nem YOLO életet élnek 20 évesen sem, hanem szeretik csinálni a dolgukat, és építeni a jövőjüket, az egyetem pedig ehhez egy lépcsőfok, nem a csúcspont.
“Egyetemistaként tied kb a világ: Nincs idióta főnök, nincsenek csekkek, nincs 8-10-12 órázás, kismillió hitel (ami ebben az országben elengedhetetlen, ha már a nettó medián átlagkereset kb 260e), a család valamelyest támogat és diákmunkát is vállalhatsz”
28 éves vagyok, 4 éve dolgozok, szeretem a munkám, nincs idióta főnököm, otthonról dolgozok, nincs hitelem, és nem támogatott a családom egyetem alatt, csak a sugar daddym😃Egyetem alatt a bulikon kívül mást nem élveztem, utáltam csórónak lenni, utáltam a vizsgaidőszakokat stb.
“ -Kapcsolatépítés, erasmus, világjárás - ezeket már 30 évesen nem tudod megtenni”
Hogy a pcsába ne? Ponthogy most van pénzem utazgatni.
“ -Erőd teljében vagy, külsőre és belsőre is ilyenkor a legszebb/leghelyesebb az ember”
Ez sem mindenkire igaz, én nem akkor voltam topformámban, hanem most, mert azóta átestem egy plasztikán (amire szintén nem lett volna pénzem egyetemistaként) és jó formás lettem a konditól.
20 évesen az ember annyira nagyon magabiztos amilyen csak egy 20 éves lehet. szóval azt hiszi hogy mindent tud és ez önmagában is a boldogság. (persze semmit sem tud)
(én legalábbis így voltam vele.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!