Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi változott a világban?

Mi változott a világban?

Figyelt kérdés
Tehát. Mintha mostanra teljesen másik világban élnék. Nem tudom hogy csak én érzek e így de valami megváltozott. Nem tudom egyszerűen megfogalmazni de teljesen más érzés élni 2021 környéke óta. Régen valahogy minden más volt. Nem tudok rájönni az okára, de már teljesen máshogy érzem magam. Nem vagyok idős, most töltöm a 18-at. Talán az egyik amire gondolni tudnék az hogy most idősödök és gyerek fejjel másabb volt a világ, de nem gondolnám hogy mindössze emiatt van meg bennem ez az érzés. Valaki tapasztal még hasonlót?
febr. 6. 01:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
18 és 15 között rengeteget számít az a 3 év. Ezért érzed így. Akkor még kamasz voltál, most már meg mondhatni felnőtt vagy.
febr. 6. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Ja, jól írják előttem. Valószínű te változol és így érzed. Vannak ilyan hullámok. Még várható egy jelentősebb 25-30 körül is...
febr. 6. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha most töltöd a 18-at, akkor nyilván azért van.
febr. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor még kamasz voltál, most már meg mondhatni felnőtt vagy." - Nagyon nem. Nem az életkor teszi az embert felnőtté, hanem az élettapasztalat és a szemlélet. Sokan 20-22 évesen is 16 évesek szintjén vannak. Tehát az életkorral nem jár együtt a felnőtté válás. Sőt, sok 30-40 éves is sok mindenben gyerek viselkedésű és gyerek gondolkodású.


Gimnázium elvégzése után számomra megváltozott a világ. Évekig szabadnak éreztem magam (Nem tanultam, nem volt bennem az iskolai kényszer. Az most mindegy, hogy mit csináltam.) és jó érzés volt. Igaz, volt benne büszkeség is, hogy én nem vagyok olyan kényszerhelyzetben, mint a legtöbben a velem hasonló korúak közül, de voltak negatív jellemeim, mint például gyávaság. Ez nagyon hátráltatott. A gyávaság ellenére máshogy kezdtem látni a világot gimnázium után. Abban a korban, amiben te vagy, még Rengeteg tanulni való (mármint az életről) vár rád, így egy "kevés" új tudás által is kinyílhat előtted a világ és máshogy szemlélheted azt, nem pedig a világ változott meg. Igen, a világ is változik, de azt kétlem, hogy ilyen fiatalon szó szerint egynéhány emberen kívül többen látnák ezt, mivelhogy alapvető ismeretek sokasága hiányzik még ebben a korban. Tehát nem a világ változott meg a szemedben, hanem te azereztél új ismereteket, amitől a te szemed (elméd) nyílt ki, hogy megláthass új dolgokat vagy meglévőket új szemmel, új összefüggésében láthass.

Haladj tovább még – lehetőleg nem időben, hanem – idő előtt!

febr. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindig minden változik. A mai nap más mint a tegnapi.
febr. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!