Miért nem jár egyenlő bánásmód a nőknek ezen a téren?
Mi az oka annak, hogy háború esetén a harcokban nők a legritkább esetben vesznek részt (akkor is leginkább csak támogató feladatokban, pl. egészségügy), sőt, több hadseregben kifejezetten tiltják, vagy akadályozzák a nők harci alakulatokba történő felvételét. A sorkötelezettség is (pár ország kivételével) csak a férfiakra vonatkozik.
Miért kell elvenni a lehetőséget a nőktől, vagy akadályozni őket abban, hogy tettlegesen is megvédjék a családjukat, nemzetüket, hazájukat és akár életüket is áldozhassák a győzelemért?
Ez nem szexizmus?
A nők nem rendelkeznek azon fizikális tulajdonságokkal, hogy normál katona legyen belőlük
Bizonyos feladatokra alkalmasak honvédelmen belül de ahová 40 kilós hátizsákot kell cipelni és úgy menetelni meg amilyen feladatoknál számít az izomerő kérdése is például amikor a sípcsontig érő sárból kellene a beleragadt motort kiszedni aztán 4 nő is ott erőlködik oda nő nem való
Nincs bennük meg a tesztoszteron, a harci szellem az agresszió ami egy férfiban meg megvan általában
Vannak bizonyos feladatok sofőr vagy pilóta vagy mesterlövész, híradós amiket a nők is el tudnak látni de összességében a honvédelem nem nőknek való feladat
Az a vicces, hogy egy következő kérdésnél pont ugyanezek az emberek kampányolnának az egyenlőség melett. :D
Nem létezik az egyelőnség, biológiai és kulturális diverzitás jellemzi a társadalmat. Ez a kérdés is arra akar rámutatni, hogy az egyenlőség ideológiája egyszerűen nem működőképes, egyszerűen lehetetlen már csak a biológiai képességeink miatt is.
De nyilván a kettősmérce miatt katonai, gyári, építőipari, stb kontextusban nem kell egyelőnségről, női egyenjogúságról beszélni, más kontextusban meg igen. Én inkább a tiszteletet, mások elfogadását és egymás kölcsönös kiegészítését erősíteném (mint ahogy a természetvilágban is láthatjuk a harmóniát).
Úgyhogy a buzgó feministáknak javasolnám a példamutatást katonai és pl. gyári kontextusban is. Bizonyítsuk be, hogy létezik az egyenlőség. ;)
#15
Gyári, fizikai munkás vagyok több éve, nőként. Nem mondom, hogy könnyű, de a magam részéről jobb fizetést kapok, mint dajkaként vagy takarítóként. Innen is üzenem, a kollégáim nagyrésze nő, a munka pedig erősen fizikai természetű.
Hallottál már arról, hogy a nők havonta menzeszelnek (véreznek) és olyankor fájdalmaik vannak, nehezen tudnak koncentrálni, vagy ez új neked?
És arról hallottál-e már, hogy sokan terhesek, megint mások szoptatnak, kisgyereket nevelnek és erre alkalmasabbak is, mint a férfiak?
Terhes nőket és szoptató anyákat is küldenél a frontra?
Hova tennéd addig a kisbabákat?
Másrészt a fizikai erejük is jobb a férfiaknak.
Na ugye, hogy nem hülyeség az, hogy a katonaság inkább való férfiaknak..
Érdemes gondolkozni is.
#15
Te az egyenlőséget az egyformasággal kevered.
Izraelben a sorkötelezettség a nőkre is vonatkozik, ha ettől boldog vagy.
Nem célszerű nőket küldeni a frontra, már leírták, hogy miért.
Én nem akarok nőket küldeni a frontra. Csupán az egyenlő lehetőségek és kötelezettségek híve vagyok.
Gyermekesek esetén az 5 év alatti gyermek kijelölt gondviselője (akár férfi, akár nő) felmentést kapna.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!