Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki nem a szakmájában dolgozik...

Aki nem a szakmájában dolgozik! Hogy éled meg, hogy évekig tanultál és nem ért karrier szempontjából semmit?

Figyelt kérdés
dec. 28. 07:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%
Mást kell tanulni.
dec. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy bár nem a szakmámban dolgozom, mégis ér valamit a diplomám (a bértábla szerint felsőfokú végzettség a kikötés, az, hogy szakirányú legyen, bizonyos feltételek között nem elvárás).

Viszont volt előtte pár év, míg olyan helyen dolgoztam, hogy szó szerint semmit nm értem a diplomával, viszont ez nem zavart annyira, mert:

1. ha szeretem a munkám, és normálisan is keresek vele, akkor engem a karrier meg ilyesmi hidegen hagyna

2. ha nem jó a munka semmilyen szempontból, de muszáj valamit csinálni, akkor csak átmeneti rosszként tekintek rá, és mindent megteszek, hogy végzettségemnek megfelelő állást találjak (vagy olyat, amit az 1. pontban írtam)

dec. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a karrieren túl is van élet.

Másrészt nem igaz, hogy nem érne semmit, hozzám tett valamit. IT-területen dolgozom, de kétévnyi filozófia mesterszak borzasztóan sokat hozzám tett, ami szerintem a munkában is látszik.


Harmadrészt sokszor csak önámítás, hogy "mi lett volna, ha...". Nem, egyszerűen nem tartott ott az ember, hogy akkor a logikusabb döntést hozza meg.

dec. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is úgy alakult, hogy a tanult szakmámban lehúztam x évet, majd utána abban kezdtem dolgozni, ami gyerekkoromban az álmom volt és sokkal jobb is lett az életem.
dec. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

#3

Respekt.

dec. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Tény, hogy közömbös volt számomra a szakma, amit kitanultam, - nem gyűlöltem, de azt is éreztem valamilyen szinten, hogy nem ebből a munkakörből fogok nyugdíjba menni. -Egyszerűen senki nem tudta nyolcadikos koromban, hogy mit lehet kezdeni velem, - nekem még nem volt elképzelésem, a családomnak sem volt épkézláb ötlete erre, - ezért elvégeztem az ötvös-ezüstműves szakmát. Ha szerettem volna a szakmámat, sem volt jövője, - a gyár is tönkrement (nagyjából a szocializmus leköszönésével egy időben) és magának a szakmának sem volt semmi jövője. A manufakturális megközelítésre sem volt anyagi hátterem, - több millió forint volt már akkor is egy használható műhely berendezése, üzembe helyezése és az emberek nem voltak túlzottan kíváncsiak fémből készült használati tárgyakra. (A tévhitekkel ellentétben az a különbség az aranyműves, ill. ezüstműves között, hogy az aranyműves ékszereket készít, javít elsősorban,míg az ezüstműves (fali) tálakat, sótartókat, cukortartókat, kelyheket és hasonlókat.)

Tehát ha akartam, ha nem, vége lett.

Nem potyogtak a könnyeim, de már akkor is eléggé körülményes volt munkát találni - és találtam munkát a bevonulásig.

dec. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

Angol-német szakos középiskolai tanár végzettségem van. 12 évig tanítottam egy gimnáziumban. 2016-ban alapítottam egy takarító vállalkozást. Azóta ebből élek. 11 alkalmazottam van.


Nem bántam meg hogy otthagytam a tanári pályát. Viszont a nyelvtudás miatt rengeteg külföldi ügyfelem van.

dec. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%
Legalább van munkám...
dec. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem dolgoztam egy percig sem az eredeti végzettségemnek megfelelő területen, de azt nem mondanám, hogy semmi hasznát sem vettem, sőt. Maradtam természettudományos pályán (bár voltak vargabetűk is), csak más területre kerültem, most pedig újra "beültem a padba". Az eredeti végzettségem (maga a TTK-s diploma) kellett ahhoz, hogy most ott legyek, ahol vagyok (munkahelyi pozíció), illetve hogy képezhessem magam (felvételi követelmény).
dec. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%

Örülök neki, mert mire elvégeztem volna a szakot rájöttem, hogy abszolút alkalmatlan vagyok arra a munkakörre és egyáltalán nem is akarom csinálni. Végül le se diplimáztam, tök másban helyezkedtem el, ott megtaláltam mi az amivel pénzt is tudok keresni és el is vagyok vele, aztán utána már abban tanultam tovább (céges képzéseken, akkreditációkon).

Az egyetemi éveimet nem tartom elpazaroltnak, szereztem egy csomó tudást, néhány új barátot és rengeteg különféle élményt.

dec. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!