Magyarnak lenni = hátrányos helyzetűség tudat?
A kérdésem arra irányul, hogy önmagában azért, amiért magyarnak születik valaki, ebbe az országba születik, emiatt indokolt-e bármiféle kisebbségi, alacsonyabbrendűségi érzés, szégyenérzet stb?
Hiszen, ha tényszerűen vesszük, a II. Világháború előtt, ugyanolyan kapitalista és ugyanannyira jóléti volt a mi országunk is, mint a többi nyugati állam. A háború csúnyán odavert mindenkinek. Utána nálunk és a keleteurópai térfélen 40 évre begyűrűzött a szovjetkommunizmus, szocialista berendezkedés. DE EZ VÉGET ÉRT 1989-ben!!! Azaz majdnem annyi ideje, mint amennyi ideig tartott. (Jó, a 34 az nem egyenlő 40-nel, de a nagyságrend azért élrzékelteti.) Ha megnézzük az ex-szoci országogat, ma, 34 évvel a rendszerváltás után, maguk mögött hagyva az "átkost", egész jól utolérték magukat.
Azért merült fel a kérdés, hogy bármiféle hátrányoshelyzetű fíling szükséges-e, vagy ez csak egyes begyepesedett emberek agymenése?
Én inkább azt látom, hogy magyarnak lenni = felsőbbrendűség tudat.
Példák:
Nyugat-Európában a boltost emberszá,ba veszik, elfogadják, hogy neki is kell szabadidő. A magyar proli mit mond? "Azé van ott, hogy engem kiszolgáljon napi 24-ben."
A magyarok jó részében van valmi olyan, ami miatt azt hiszik, hogy úgy viselkedhetnek, és úgy lenézhetnek bárkit, mintha ők lennének felső 1 % tetején.
Én sem azt szégyellem, hogy magyarnak születtem, hanem azt, amit a kormány művel napi szinten, bel-, és külpolitika terén. Nem vagyok azzal egy kicsit sem kibékülve, hogy ilyen "emberek" képviselnek engem és az országot, mert még csak az elveink sem egyeznek, és erkölcsileg is vannak ott, fent, megkérdőjelezendő dolgok.
Egy időben hotel recepciósként dolgoztam, ahol tapasztaltam olyant, amit #11 is írt. Több olyan vendéggel is volt dolgom, akiben ez az "azért vagy itt, hogy engem szolgálj, hogy azt tedd, amit én akarok/mondok" életszemlélet volt meg. És általában pont olyan alkalmakkor került elő ez a kártya, amikor az egyik szabályt hágták át, és szólnunk kellett nekik, hogy azt nem szabad (pl. nem 24 órás wellness részleg volt, de ő csakazértis éjjel 11-kor akart menni, amikor már zárva volt). Vagy épp, bikiniben ment volna be az étterembe..
De olyannal is többször találkoztam, bár "csak" vevőként, amikor egy másik vevő problémázni kezdett, és szintén az a klasszikus hangzott el, hogy "mindig a vevőnek van igaza!", meg "maga azért van itt, hogy engem szolgáljon".
Hibázhatunk, akkor szóljanak is, de ezek, az említett mondatok, jellemzően akkor hangzanak el, amikor nem a vendégnek, nem a vevőnek van igaza.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!