Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy nem fog lebukni a sok...

Hogy nem fog lebukni a sok csokos külföldre költöző?

Figyelt kérdés

Több barátunk és ismerősünk is dobbantott külföldre 10+10 csok+babaváró mellett, itthon mindent megtartva, lakcímre jelentkezve és tovább fizetve a hiteleket.

Elvileg azt a kiskaput játsszák ki, hogy az egyik szülő 5 évre kimehet a gyerekekkel együtt, csak a másinak kell itthon laknia a csokos ingatlanban.

Ők viszont mind mentek és oké, hogy az egyik fél nem vállal kint munkát (itt jelen esetben az anyukák) de…

1. előbb utóbb nem lesz feltűnő, ez a sok sok apuka aki kiment dolgozni a gyerekekkel a nyakába, akik kint óvodába-iskolába járnak, anyuka meg otthon maradt egyedül?

2. Gondolom az is látszik valahol, hogy elhagyták mind az országot, vissza pedig nem jöttek, főleg aki EU-n kívül ment.

3. Az esetleges rosszindulatúakkal pedig még nem is számoltam, akik jelezhetik oda ahová kell.


Nem kockázatos ez?


2023. nov. 25. 16:16
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Sokat elmond a kormány hozzáállásáról, hogy mikor töltöttem ki a zseniális népszavazásunkat, külön lehetőség volt arra az esetre, mint ami az enyém, hogy életvitelszerűen élek valahol (konkrétan évek óta itt lakom, ide térek haza, itt vannak a cuccaim, itt alszom szinte minden nap), és így nyilván ide számoltattam magamat, de amúgy ennek az állami nyilvántartásban semmi nyoma.

Covid alatti éjszakai kijárási tilalomra emlékeztek? Én volt, hogy munkából mentem haza. A nyomtatványra, amit igazolásként kaptam, az állandó, hivatalos lakcímem írták rá, ami 200 km-re van attól, ahol ténylegesen lakok. Cidriztem is emiatt, mikor először állított meg a rendőr, hogy most önhibámon kívül meg fognak büntetni, mert tök a másik irányba tartottam épp. Összesen hat alkalommal igazoltattak, úgy, hogy én gyakorlatilag minden éjjel voltam közterületen a tiltott idősávban. Minden alkalommal megkérdezte a rendőr, közteres, akárki, hogy "szóval kerékpárral, meg gyalog közlekedik? És valójában hol lakik, mert nem hiszem, hogy minden este leteker 200 kilométert", elmondtam, melyik utca, bólintottak, mehettem dolgomra. Ilyen szinten tisztában vannak a rendszer szereplői azzal, hogy létezik ez a szürke zóna.

Ami nekem igazából kellemetlenség, mert én tisztességesen élek, nincs rejtegetnivalóm, jobb lenne számomra, ha hozzáférnék mindenhez a közelben (pl. rövid ideig volt egy vállalkozásom, az ahhoz kapcsolódó ügyeket csak a járási hivatalban tudtam intézni, ha személyesen kellett, szóval mindig utazhattam, akkor emiatt autót is vettem). De akinek vaj van a füle mögött, az hogy örülhet ennek, hogy gyakorlatilag becsönget a rendőr anyádhoz, ő elmondja, hogy nem tudja, hol laksz, x ideje nem látott, mert nem akar feladni, aztán te meg éled világod akárhol, sosem talál meg a hatóság, pláne, ha még a munkahelyeden se vagy bejelentve, és a fizetésed is kp-ban kapod.


Amúgy elvileg van ilyen, hogy becsöngetnek megnézni, hogy otthon vagy-e. Egyik kedves barátom EU-n kívüli állampolgár. Egyetemet pont a pandémia előtt fejezte be, és az állásából (szakácsként dolgozott) is kirúgták, három hónapja volt új munkát keresnie, vagy elhagyni az országot. Mondtam neki, hogy no para, ellenkező neműek vagyunk, két tanú előtt összeházasodunk, probléma megoldva, kap tartózkodási engedélyt, mint a házastársam. Ő hívta fel rá a figyelmem, hogy ez nem ilyen egyszerű, akkor össze is kell költöznünk, mert kijöhetnek ellenőrizni, hogy tényleg együtt élünk-e, mert nem én vagyok az első, akinek eszébe jutott ez a "hatalmas" ötlet, meg vannak egyéb megkötések is, ha EU-n kívüli állampolgárral kötsz házasságot, pont azért, hogy az ilyen visszaéléseket, mint amit én kész lettem volna elkövetni, kiszűrjék.

2023. nov. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!